Son Eklenenler
Rusya’nın Facebook’u Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Rusya’nın Facebook’u Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Yapılan araştırmalara göre Facebook’un en az talep gördüğü coğrafyanın Kuzeydoğu Avrupa olduğu tespit edilmekte. Bu bölgelerde sosyal medya aracı olarak genellikle farklı web siteleri talep görmekte. Dünyanın en değerli sosyal medya platformu olan Facebook, Rusya ve BDT ülkelerinin birçoğunda malesef lider koltuğunda değil. Genellikle yerli, global olmayan sosyal medya platformlarını tercih eden Rus kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal medya sitesinin VKontakte.ru olduğu belirtiliyor. Vkontakte.ru (vk.com) Rusya’da lider sosyal medya platformu olmasının yanı sıra, onu Moy Mir ve Odnoklassniki takip etmekte. Facebook Rusya sıralamasında anca 4.’lüğü elde etmiş gibi görünüyor.

Rusya’nın Facebook’u olarak bilinen vkontakte.ru sitesinin kurucusu Pavel Durov (30 yaşında), site üzerindeki hissesinin yalnızca yüzde 12’lik bir kısmını satarak 400 milyon dolara sahip oldu. Yatırım uzmanları vkontakte.ru sitesine 4 milyar dolar değer biçerken şirketin müdürlüğünü yapan Pavel Durov’un farklı yatırımlara yönelebileceğinden bahsedilmekte. Pavel Durov öğrenimini İtalya’da tamamlarken geçtiğimiz yıl ofis penceresinden avuç dolusu parayı insanlara dağıtırken görüntülenmiş ve bu nedenle de büyük tepki almıştı.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Sezgin Yılmaz Fenomeni başlıklı makalemizde instagram, Instagram başarısı ve Instaram fenomen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Türkiye’nin de bir yerli facebook’u olsa güzel olur. Elin yabancı sitelerinde cirit atmazdık böylece. Reklam paraları da yabancı sitelere yabancı insanlara gitmezdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.