Son Eklenenler
Rusya Gmail’e Sıcak Bakmıyor

Rusya Gmail’e Sıcak Bakmıyor

Dünyanın en çok tercih edilen ücretsiz mail servislerinden birisi olan Gmail, özellikle Rus gizli servisinin açıklamaları doğrultusunda güvenli bulunmadı. Rusya’nın tirajı en yüksek gazetelerinden birisi olan Izvestia’nın haberine göre Rus Gizli Servisi KGB, özellikle uluslararası çapta e-posta hizmeti veren uygulamalar yerine dah lokal uygulamaları tercih etmelerini istedi. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri istihbaratının yasa dışı dinlemeler yaptığının ortaya çıkması ve Edward Snowden gibi isimlerin konuyla ilgili açıklamalarını kendilerine kaynak olarak gösteren Rus istihbaratı, Google açılan davalarıda kanıtları arasına eklemeyi ihmal etmedi.

Mayıs ayında ABD mahkemelerine açılan Google’ın insan özel hayatını ve kişisel yazılarını izinsizce açtığı ile ilgili dava devam ederken Rusya’nın da bu kararı alması oldukça ilginç. Bilişim güvenliği uzmanları ücretsiz olarak verilen e-posta hizmetlerinin 3. şahısların eline geçebilme olasılığının yüksek olduğu yönünde hem fikir.

Bir önceki yazımız olan Windows XP İşletim Sistemi Kullananlar Bu Virüse Dikkat başlıklı makalemizde virüs, Windows XP ve Windows XP işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.