Son Eklenenler
Popüler Video Sitesine Erişim Engellendi

Popüler Video Sitesine Erişim Engellendi

En çok ziyaret edilen video paylaşım sitelerinden birisi olan Vimeo‘ya dünden itibaren erişim tamamen kesildi. Mahkeme kararıyla Vimeo video paylaşım sitesinin erişime kapatıldığı uyarısını gören ziyaretçiler siteyi kullanamaz hale geldi. Zach Klein tarafından 2004 yılında faaliyete geçirilen Vimeo, bugün dünyanın en çok ziyaretçi alan 100 internet sitesinden birisi olarak belirtilmekteydi. Türkiye’de ki internet yasaklarının sonuncusu Vimeo video paylaşım sitesine erişmek isteyeleri olumsuz olarak etkiledi. Ancak VPN ya da farklı DNS adreslerini kullanan ziyaretçilerin sıkıntısızca Vimeo’ya erişebildikleri söylenmekte. Vimeo’nun yasaklanması ile birlikte Vimeo üzerinden kendi sitelerine video yerleştiren web sitelerinde de videolar ile bağlantı tamamen kesildi. Çoğu kurumsal şirket, sisyasi parti Vimeo üzerinde bulunan videoları embed kodları aracılığıyla kendi sitelerine eklemekteydi.

Bir önceki yazımız olan IPhone 6 Air Adıyla Piyasaya Sürülecek başlıklı makalemizde iPhone 6, IPhone 6 Air ve IPhone 6 Air ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. şirket rehberi

    Kapattılar ama geri açtılar bu tek bir şeyin göstergesi biz istediğimiz an dünyanın en büyük sitesi de olsa Türkiye erişimini kapatırız…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.