PDF Dosyasını Microsoft Word Dosyasına Dönüştürme

Bilgisayarınızda bulunan yüksek kaliteli PDF dosyalarını Microsoft’un meşhur ofis uygulaması Word ile uyumlu hale mi getirmek istiyorsunuz? Elinizdeki PDF belgelerini Word’e dönüştürmek için tarayıcı üzerinden bulabileceğiniz pek çok üçüncü taraf aracı var! İşte PDF’leri Word’e dönüştürme işlemi hakkında tüm detaylar…

Uygulamalar arasında taşınabilir, dayanıklı ve yazıcı ile çıktı almaya müsait belgeler hazırlamak amacıyla kullanılan PDF dosyaları, günümüzde belge dosyaları arasında en popüler uzantılardan bir tanesidir. Özellikle de tüm kullanıcıların ücretsiz PDF belgesi oluşturma hakkına sahip olması, PDF’leri ödevlerden makalelere, metinlerden sunumlara birçok konuda tercih edilebilir hale getiriyor. Ancak Adobe tarafından geliştirilen bu sürdürülebilir belge uzantıları, resmi olarak başka bir uzantıya dönüştürülmekte oldukça sıkıntı yaratıyor.

Örneğin bir PDF’i Word’e ya da PowerPoint gibi benzeri Microsoft Office uygulamalarına dönüştürmek, resmi olarak platformun izin verdiği bir durum değildir. Yine de bu işlemi yapmak için birtakım yardımcı internet siteleri ya da programları kullanarak PDF’leri Word’e dönüştürebilir, metni düzenlenebilir hale getirmek mümkün.

PDF dosyası düzenleme işlemi bilindiği gibi yine Adobe’un geliştirdiği Adobe Acrobat DC programı üzerinden yapılabiliyor. Acrobat DC’yi indirdikten sonra PDF’yi Düzenle butonuna basarak metinde istediğiniz bölümleri silip düzenleyebiliyor, resim ekleme ve çıkarma gibi araçları kullanabiliyorsunuz. Fakat daha kapsamlı bir düzenleme yapmak için sizin adınıza en faydalı olacak işlem, PDF’yi Word dosyasına çevirmek olacaktır.

PDF Dosyası, Word Dosyasına Nasıl Dönüştürülür

PDF Dosyası, Word Dosyasına Nasıl Dönüştürülür?

PDF belgelerini Word dosyasına çevirmek için ne yazık ki Acrobat DC gibi bir resmi Adobe ya da Microsoft hizmeti yoktur. Bunun için birtakım internet sitelerinden faydalanarak birkaç dakika içerisinde dosya uzantısı dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. PDF’yi Word’e dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Şu bağlantıya tıklayarak PDF dönüştürme sitesine girin.
  2. Ana sayfa üzerinden PDF Dönüştürücü butonuna tıklayın.
  3. Dönüştürmek istediğiniz PDF belgesini ekrana sürükleyin.
  4. PDF’in yüklenmesini bekleyin.
  5. Yüklendikten sonra hangi uzantıya çevireceğinizi belirleyin.
  6. Bu adımda dosyanızı Word programına çevirebileceğiniz gibi PowerPoint ya da Excel formatına da çevirebilirsiniz.
  7. İşlemi onaylayın ve dosyanın dönüşümünü bekleyin.
  8. Dönüşen dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Evet, artık dilediğiniz gibi PDF belgenizi Word üzerinden düzenleme şansına sahipsiniz! Var olan belgenizi baştan aşağı değiştirebileceğiniz gibi Word’ün araçlarını kullanarak tablo oluşturma, resim ekleme ve grafik hazırlama gibi anlatıyı kuvvetlendirecek faktörlerle belgeyi güçlendirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android İçin Nefesinizi Kesecek En İyi Yarış Oyunları başlıklı makalemizde Android Oyunları, En İyi Yarış Oyunları ve Ralli Oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder=”Email” btn_text=”Kayıt ol” tds_newsletter2-image=”730″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”” tds_newsletter4-image=”731″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”732″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy” tds_newsletter=”tds_newsletter1″ tds_newsletter3-all_border_width=”2″ tds_newsletter3-all_border_color=”#e6e6e6″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” tds_newsletter1-btn_bg_color=”#0d42a2″ tds_newsletter1-f_btn_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”800″ tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”1″ tds_newsletter1-f_input_font_line_height=”eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==” tds_newsletter1-f_input_font_family=”406″ tds_newsletter1-f_input_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==” tds_newsletter1-input_bg_color=”#fcfcfc” tds_newsletter1-input_border_size=”0″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9″ content_align_horizontal=”content-horiz-center”]