Son Eklenenler
Para ya da Telefon Kazanmak İsteyen Şansını Denesin Virüsüne Dikkat

Para ya da Telefon Kazanmak İsteyen Şansını Denesin Virüsüne Dikkat

Son günlerde Facebook platformu üzerinde oldukça yaygın olan bir paylaşımla karşı karşıyayız. Çoğumuz ilgili paylaşımı çok önemli sanarak tehdidin yayılmasına yardımcı olmakta. Facebook’ta son günlerin en önemli zararlılarından birisi olan “para ya da telefon kazanmak isteyen şansını denesin” ifadesiyle başlayıp akabinde bir link paylaşan zararlı sanki bir salgın gibi iyice çoğalıyor.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/ gibisinden bir link çıkışıyla kullanıcılar farklı bir siteye yönlendiren bağlantı, tıklamanızın hemen ardından aktif olan Java Script virüsüyle bilgisayarınıza izinsiz dosya yüklüyor. Aynı zamanda Facebook uygulaması olarak da aktifleşen virüs kendi duvarınızda izinsiz “para ya da telefon kazanmak isteyen şansını denesin” şeklinde bağlantı paylaşmaya devam ederek yayılmasını sinsice sürdürüyor. Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz bağlantılara lütfen tıklamayınız.

para ya da telefon kazanmak isteyenler

Teknoloji Defteri olarak Facebook kullanıcılarını bu sinsi virüse karşı uyarıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Masaüstü Yazıcınızı Google Cloud Print'e Ekleme (Resimli) başlıklı makalemizde Google Cloud Print çıktı almak, Google Cloud Print kablolu yazıcı ekleme ve Google Cloud Print nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.