Son Eklenenler
Nokia Lumia Kamera Kurşun Yapısı Mühendisi Apple’a Katıldı

Nokia Lumia Kamera Kurşun Yapısı Mühendisi Apple’a Katıldı

Yöneticiler, sürekli teknolojinin en büyük markalarının bazıları arasında transfer olmakta, ve bugün, Nokia’nın eski fotoğraf kurşun yapısı mühendisi Ari Partinen kuşkusuz genel olarak iPhone ve iOS cihaz aralığı nokta-ve-çek kimlik bilgilerini geliştirmek için yardımcı olacak bir hareketle Apple’a katıldı. Lumia kamera aralığının saygınlığı göz önüne alındığında, bu olayın Apple lehine büyük bir atak olduğu söylenebilir. Partinen resmen Haziran yani Cupertino yılında çalışmaya başlayacak.

Apple’da iPhone’un kamerası tam olarak onun zayıf noktalarından biri değil. Aslında, aynı zamanda onun kolaylığı kullanımı, işlevselliği ve enstantane hızı ve videolardaki genel kalitesi genel olarak beğeni toplarken, sık sık, kullanım açısından Flickr gibi sitelerde tanınması, onu oyunun en popülerlerinden biri yapıyor.

nokiadan-applea

Bilgi ve bu alandaki deneyimi bilinen Partinen, Apple ile dinlenmek istemediğini açıkça gösteriyor ve eski Nokia çalışanlarından uzmanlıklarıyla yaklaşan iPhone 6 veya gelecek iPad’ler üzerinde herhangi bir etkisi olmaz ise, bu gelecek yıl için, bizlere bazı önemli geliştirmeler göstermeye başlayabilir, bu kesinlikle mümkün.

Partinen tamamen bir akıllı telefon kamerasının neler yapabileceğini yeniden dünyaya Nokia 808 PureView ile tanıtan ekibin bir parçası oldu. O zamandan beri, Lumia 1020, 925 ve 1520 de dahil olmak üzere yeni cihazlar, bir dizi, başlangıçta 808 ile görücüye çıkan yenilikçi fikirlerden yararlandı ve o iPhone ve iPad dizisinin yarısı kadar etki yarattı. Gelecekteki iOS cihazı sahipleri bu genel performansı gözle görülür bir şekilde göreektir.

nokiadan-applea-2

Nokia yakın zamanda Microsoft tarafından satın alınmıştı, ve bu çok fazla markanın ya altyapısını huzursuz etmemiş gibi görünüyor olmasına rağmen, her zaman yüksek saflarda yeniden oluşacak bir rekabete doğru gidiyordu. Muhtemelen, kimse tatlı Tim Cook ve işbirliği için şiddetli bir rakipten Apple’ katılmak için karar verilebileceğini aklına çok da getirmemişti. Bu arada, biz Nokia-Microsoft birleşmesiyle gelen Partinen ayrılışının tam hikayesini bilmiyoruz, bu yüzden sadece burada tahminler üzerine konuşuyoruz ve gerçek olan birşey varsa o da bu Mac yapıcının iş hayatında biraz kurnaz olmasıdır.

Eğer Partinen lanse edilen iPhone’un kamerasında bazı büyük gelişmeler yaparsa? Aşağıda bu hikaye hakkındaki yorumlarınızı paylaşmanız bizi mutlu edecektir emin olun!

Bir önceki yazımız olan Yeni iPhone Kilit Ekranı, Siri ile SMS Gönderin, Aramalar Yapın [VİDEO] başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.