Son Eklenenler
Motorola Moto X Tanıtıldı

Motorola Moto X Tanıtıldı

Geçtiğimiz hafta görsellerinin sızdırıldığınız iddia ettiğimiz Motorola Moto X ile ilgili özellik tahminlerimizin yüzde doksanı doğru çıktı. Öyle ki uzun bir aradan sonra akıllı cep telefonu üretimiyle piyasadaki rekabati kızıştıran Motorola, Moto X modeliyle 2013 yılının son çeyreğinden pay kapmaya kararlı. Google, Motorola’yı satın aldıktan hemen sonra şirkete verdiği maddi ve teknolojik destekle uyuyan devi yeniden uyandırmayı başarmıştı. Resmi olarak tanıtılmamasına rağmen Google yöneticisi olan Eric Schmidt’in elinde görülen Motorola Moto X, bugün Kanada’nın ünlü GSM operatörlerinden Rogers tarafından resmi olarak tanıtılıp videosu basına dağıtıldı.

Tanıtım videosunu dikkatli izlerseniz ürünün en dikkat çeken özelliğinin ekran kilidi kapalıykan ses komutlarını algılayıp cihazı yönetmeniz izin vermesi olduğunu anlayabilirsiniz. Bu özelliğe bağlı bir konsept oluşturan Motorola Moto X videosu cihazınız ekran kilitindeyken bile Google aramalarını rahatlıkla yapıp, hava durumu yol durumu gibi uygulamaları çalıştırabiliyor.

Motorola Moto X özellikleri

4.7 inc büyüklüğünde dokunmatil bir ekrana sahip olan Motorola Moto X aynı zamanda 720p HD görüntü kalitesine sahip. Cihazda bulunan Snapdragon S4 işlemci 2GB RAM sayesinde performans sınırlarını zorlayan Motorola Moto X 16GB depolama kapasitesi ve Adreno 225 grafik işlemci birimiyle oldukça uyumlu çalışabilme özelliğiyle dikkatleri çekiyor. Android 4.4.2 işletim sistemi bulunan Motorola Moto X, 15 Ağustos itibariyle Amerika’da satışa sunulacak. Fiyat bilgilerinin henüz kesinleşmediği Motorola Moto X’e ait tanıtım videosunu yazımızın en altından izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5S Eylülde Gelebilir başlıklı makalemizde iPhone 5, iPhone 5 ile iphone 5s arasındaki farklar ve iPhone 5S hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.