Son Eklenenler
Microsoft’un Sosyal Platformu “Socl” Büyümeyi Sürdürüyor

Microsoft’un Sosyal Platformu “Socl” Büyümeyi Sürdürüyor

Aslında yeni değil bundan tam 2 yıl önce (2011) faaliyete geçen Microsoft şirketine ait sosyal ağ sitesi Socl, bugüne kadar yalnızca tarayıcı üzerinden erişilmekteydi. Google ile kıyasıya rekabet eden Microsoft Socl ile sosyal medya sektörüne giriş yapmış fakat çok da başarılı olamamıştı, tıpku Google+ ile bu sektörde tutunmaya çalışan Google gibi üye ve ziyaretçi sayıları oldukça düşük olan Socl Microsoft’un aldığı yenilikçi ve yayılmacı politikalarla bu sektörde “ben de varım” demeye devam ediyor. Bu bağlamda Microsoft Socl için mobil platformda kullanılabilmesini sağlayacak uygulamaları hazırlayıp kullanıcıların beğenisine sundu bile. Hem Windows Phone, hem iOS hem de Android için hazırladığı Socl uygulamasıyla mobil cihazlar üzerinden de erişimi arttırmaya çalışan Microsoft bu atağıyla aslında yerinde bir karar aldığını kanıtladı.

Socl mobil uygulamaları sayesinde her geçen gün artan kullanıcı sayısı bir yana dursun, uygulama sayesinde kolay fotoğraf ve bildirim paylaşımı yapılabilmekte. Microsoft’tan verilen bilgiye göre Socl sitesi için gelecekte tanıtım faaliyetlerinin daha da profesyonel anlamda yapılacağı belirtildi. Şimdilik taban kullanıcı sayısını arttırmayı hedefleyen Microsoft bunu Socl Mobil uygulamasıyla başarmayı amaçlamakta.

socl platformu

Bir önceki yazımız olan Facebook'ta Hashtag (#etiket) Kullanmak Sakıncalı başlıklı makalemizde Facebook, facebook hashtag kullanımı ve facebook hashtag zarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.