Son Eklenenler
Messenger (MSN) Kapandı

Messenger (MSN) Kapandı

mesenger kapatildiMicrosoft’un efsane programı MSN Live Messenger 09.04.2013 tarihi itibariyle tamamen devre dışı kaldı. Bir zamanlar herkesin bilgisayarında anlık iletişim için kullandığı sohbet yazılımı Live Messenger özellikle Facebook ve akıllı telefonlarıdaki anlık iletişim programlarının tercih edilmesi sebebiyle kullanıcı sayılarında büyük düşüş yaşanan Live Messenger’ın kapatılma kararı aylar önce verilmiş ve Messenger‘a alternatif olan Skype programının kullanılması için öneriler verilmekteydi. Yapılan çalışmalar sonucunda Aralık ayından itibaren MSN kullanıcılarının Skype geçiş işlemleri tamamlandı ve MSN Messenger’da ki arkadaş listeniz olduğu gibi Skype’a aktarıldı. 300 milyonu aşkın Messenger kullanıcısının Skype’a geçmesi Messenger’a göre daha başarılı sayılan bir programın kullanılma kararı oldukça yerinde oldu. Aynı zamanda Skype platformunun hem mobil hem de bilgisayar sistemlerinde oldukça performanslı ve tercih edilir olması kullanıcılar açısından sevindirici.

1999 yılında piyasaya çıkan efsane iletişim programı Live Messenger‘ın kapatılması bazı kullanıcıları üzse de yerinde atılmış bir adım olarak değerlendirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Hurda Araç İndirimi 2013 başlıklı makalemizde 2013 hurda araç indirimi, 2013 hurda araç yasası ve 2013 hurda otomobil indirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.