Son Eklenenler
Mark Zuckerberg Bunu Bilemezdi

Mark Zuckerberg Bunu Bilemezdi

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en çok tercih edilen kısa mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı 16 milyar doları peşin 3 milyar doları da önümüzdeki ay olmak üzere toplam 19 milyar dolara satın alan Facebook, gelecekte iletişimin omurgası olmayı amaçlamakta. Facebook’un başındaki isim Mark Zuckerberg tarafından yapılan basın açıklamasıyla kamu oyuna duyurulan WhatsApp‘ın satın alınma işleminin hemen ardından magazin habercileri ve teknoloji sitelerinden ilginç yorumlar ve araştırma sonuçları gelmeye başladı. WhatsApp’ı ilk defa hazırlayan Brian Acton ve ortağı Jan Koum tarafından yönetilen şirket bu hale gelmeden önce ilginç bir süreçten geçmiş. Henüz ortada WhatsApp fikri yokken bu fikrin sahibi olan Brian Acton’ın 2009 yılında Facebook’ta çalışmak için iş başvurusunda bulunduğunu biliyor muydunuz?

whatsapp-Brian-acton

İlginç ama gerçek, 2009 yılında iş başvurusunda bulunan Brian Acton o yıllarda Facebook’tan red yanıtı alarak şirkete dahil olamadı. Birkaç ay boyunca boş gezen Brian Acton, 2010 yılında Jan Koum ile tanışarak WhatsApp’ı yarattı. WhatsApp o günden bu yana 450 milyonun üzerinde üyesiyle mobil platformların en çok tercih edilen uygulamalarından birisi oldu. Bu itirafı yapan Brian Acton şuan itibariyle Facebook’tan aldıkları 19 milyar dolarlık ödemeyle şuan yeni mecralara adım atmayı planlamakta. Şirketin iki ortağını da milyarder eden Facebook, bu durumu tahmin edemezdi herhalde.

Bir önceki yazımız olan Opera Max İle Kotanızı Koruyun başlıklı makalemizde Kota dostu Opera Max, kotanızı bitirmeyin opera max ve Opera Max hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Enteresan bir durum oluşmuş burda ama evet Mark bu durumu kesinlikle bilemezdi. Artık şans mı diyelim kısmet mi diyelim bilmiyorum ama bu durum kendisine 19 Milyar Dolarcığa mal oldu 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.