Son Eklenenler
Lenovo Vibe X İnceliğiyle Çok Konuşulacak

Lenovo Vibe X İnceliğiyle Çok Konuşulacak

Lenovo’nun tarihi 1980 yılına kadar dayanmakta. Amerika Birleşik Devletleri’nde yalnızca 25 bin dolar sermaye ile kurulan Lenovo, 2005 yılında teknoloji devi IBM’in kişisel bilgisayarlar bölümünü tamamiyle satın alarak başta masaüstü ve notebook üretiminde hayatımıza birden bire giren bir marka haline dönüştü. Yalnızca Notebook ve Masaüstü bilgisayar üretmeyen Lenovo başta Çin ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, bulut teknolojilerinde de adından sıkça bahsettirmekte. 2013 yılı içerisinde dünyanın en çok satılan notebook markası olan Lenovo, üretim teknolojilerini geleceği inşa etmek için yeniden gözden geçiriyor. Geleceğin teknolojilerinden olan ve bugün bilgisayarlardan daha fazla satılan mobil ürünlere yoğunlaşmaya başlayan Lenovo’da bu sektörden bir pay kapmak için büyük gayret sarfetmekte.

Bu bağlamda 2013 yılı içerisinde ilginç mobil tasarımlar ortaya koyan Lenovo 2013 yılının sonunda tanıttığı Lenovo Vibe X adlı modeliyle şimdilerde satış rekorları kırıyor. 144 x 74 x 6.9 mm ölçülerinde olan Lenovo Vibe X, yalnızca 121 gram ağırlığa sahip. 2014 yılı içerisinde bu mükemmel modelin satışların arttırmak için Lenovo, ilginç bir yönteme başvurdu. Hepimizin mutlaka denediği iskambil kağıtlarından yapılan kuleler, Lenovo’nun yaratıcı düşüncesiyle birer reklam malzemesi haline geldi. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi tıpkı kağıttan kuleler gibi dizilen Lenovo Vibe X akıllı telefonlar, incelik konseptini tanıtmak için ideal bir seçim olmuş.

lenovo vibe X kagit kule

1080 x 1920 çözünürlük ve 5 inc genişliğindeki Full HD ekranıyla görüntü kalitesi bakımından rakipleriyle başa baş rekabet edebilecek düzeyde. Lenovo Vibe X üzerinde dört çekirdekli ve 1.5 Ghz hızında MT6589T işlemci tercih edilmekte olup bunun yanında 2 Gigabyte RAM ile performans bakımından da oldukça güçlü. Vibe X modelinin en çok beğeni alan özelliği ise 16 gigabyte dahili hafızaya sahip olması. Ayrıca 128 giabyte kapasiteye kadar da yükseltilebilen Lenovo Vibe X üzerinde Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi tercih edilmiş. Lenovo 2014 yılında mobil teknoloji sektöründe adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Motorola’yı da bünyesine alarak gücüne güç kattı. Lenovo Vibe X fiyatının ABD ve Uzakdoğu’da 490 USD olduğu belirtilmekte olup ülkemizde kaç TL ile satılacağı henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Hisseleri Yüzde 20 Değer Kaybetti başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin değer kaybetti ve bitcoin değeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. İskambil kule fikri reklamı çok cazip kılıyor doğrusu, incecik görüntüsünü vurguluyor adeta. İzlediğim Lenova Vibe X videoları da oldukça etkileyici geldi. Motorola ‘yı Google satın aldığını biliyordum, şimdi de Lenova’ya geçtiğini bu yazı sayesinde öğrenmiş oldum. Lenova ‘nın alacağı pazar payını merak ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.