More

  Kadınlar E-Ticareti Daha Güvenli Olarak Nitelendirdi

  [ads1]atifunaldi.com.tr adresinde e-ticaret ile ilgilenen şirket ve araştırmacıları ilgilendiren oldukça ilginç bir araştırmaya yer verilmekte. Araştırmanın amacı, Türkiye’de ki kadın ve erken tüketicilerin, e-ticaret ile ilgili davranışlarını tespit etmek. İnternetten alışveriş yapma eğilimlerinin cinsiyete göre dağılımının yayınlandığı raporda oldukça ilginç tespitlere ulaşılmış. Bu tespitlerden en önemlisi E-Ticaret sitelerinin, erkeklere nazaran kadınlar tarafından daha güvenli bulunduğu olmuş. Yazımızın en altında konuyla ilgili infografiğe ulaşabilirsiniz. Genel katılımcıların %64’ünün internet üzerinden alışverişi güvenli bulduğunu ortaya çıkaran araştırma sonuçlarına göre kadınların en çok tercih ettiği alışveriş sitesinin markafoni.com olduğu belirtilmekte.

  Araştırma sonuçlarının en ilginç olan kısmı kadınların tercih ettiği sitelerin erkekler tarafından pek tercih edilmemesi olmuş. Örneğin markafoni.com sitesi kadınlar tarafından en çok alışveriş yapılan site olurken erkeklerin yalnızca yüzde 2.4’ü alışveriş için Markafoni‘yi tercih etmekte.

  [ads2]Ürünlerin fiyatları ile ilgili bilgi veren sitelerden yararlanıyor musunuz sorusuna katılımcıların yüzde 84’ü evet yanıtını verirken %16’sı hayır cevabını vermiş. Tüm katılımcıların yüzde 76’sı internetten alışveriş yaptığını belirtirken, yüzde 24’ü hiç alışveriş yapmadığını belirtmiş.

  En çok alışveriş yapılan siteler sıralamasında genel katılımcılara göre gittigidiyor.com ilk sırada yer almakta.

  infografik kadin tuketim davranislari

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.