Son Eklenenler
Jolla Mobil İletişimin Yeni Markası

Jolla Mobil İletişimin Yeni Markası

jolla cep telefonu markasiDünya mobil iletişimi sektöründe faaliyet gösteren dev firmalara bir rakipde Finlandiya’dan geliyor. Son yıllarda büyük yatırım yaptığı mobil iletişim sektörüne milyon dolarlarca AR-GE çalışmasını ekleyen Jolla şirketi en sonunda çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı.

Finlandiya pazarının küçük olması sebebiyle dünyaya açılmaya karar veren elektronik ürün şirketi Jolla, son yıllarda üzerinde çalıştığı mobil işletim sistemi SailFish ile sektöre giriş yaptığını açıkladı. Tamamiyle kendi üretimleri olan SailFish işletim sistemini kendi ürünlerinde kullanan Jolla son günlerde Avrupa’da istikrarı yakalayan nadir şirketler arasında gösterilmekte.

Şirket Jolla adıyla üretimine başladığı akıllı cep telefonunda birbirinden güzel özgün uygulamaları tüketiciyle buluşturmuş. Performans açısından fena sayılmayacak özellikleri olan Jolla, 4,2 inc büyüklüğünde dokunmatik Amoled ekrana, çift çekirdekli snapdragon işlemci ve 1 Gigabyte kapasitesinde RAM’e sahip. 8 magapixel kamerasında flash özelliğini barındıran Jolla, 16 gigabyte büyüklüğünde harddisk kapasitesi ve MicroSD desteğiyle göze çarpıyor.

Bir önceki yazımız olan Anonymous Gezi Parkı İçin Hackledi başlıklı makalemizde Anonymous, Anonymous gezi parkı ve anonymous gezi parkı protestosunu destekledi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.