More

  iPhone ve iPad’lerde Siri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  Apple firmasının iOS, watchOS ve tvOS gibi kendi işletim sistemleri için ürettiği sesli asistan sistemi Siri pek çok kullanıcı tarafından çok beğenilmektedir. Ancak bir o kadar da Siri’yi kullanmayı tercih etmeyen kişi bulunuyor. Siz de onlardan biriyseniz, Siri’yi nasıl devre dışı bırakabileceğinizi sizlere anlatacağız!

  İlk kez 2011 yılında hayata geçen sesli asistan programı Siri, iPhone 4S ile beraber Apple ürünlerine adım atmış oldu. Şu anda bütün iPhone, iPad, Apple TV ve Apple Watch cihazlarında aktif olarak kullanılabilen yazılım çoğu kullanıcının işlerini kolaylaştırmak için kilit bir rol üstleniyor. Siri nedir ve ne işe yarar, diye düşünüyorsanız kısaca bu hizmetin Apple kullanıcılarının sesli olarak sorduğu sorulara yanıt veren, tavsiyelerini paylaşan ve eylemlerini kolaylaştıran bir sistem olduğundan söz edebiliriz.

  iPhone Telefonlardan Siri'yi Kapatma

  Ancak Siri’yi devre dışı bırakmak istiyorsanız bu konuda da haklı gerekçeleriniz olabilir. Zira çoğu zaman Siri’nin istemeden açılması, telefon kullanma deneyiminizi minik kesintilere uğratması bazen katlanılamaz olabiliyor. Bunun için yapmanız gereken işlem aslında oldukça basittir. Aşağıdaki yönlendirmeleri sırasıyla izledikten sonra Siri’yi kapatmak mümkündür:

  1. Kullanmakta olduğunuz Apple cihazınızın Ayarlar sayfasını açın.
  2. Ayarlar bölümünde Siri ve Arama seçeneğine girin.
  3. Kapatmak istediğiniz ayarların yanındaki yeşil butonuna tıklayın: Hey Siriyi Dinle, Siri İçin Ana Ekran Düğmesi ve Kilitliyken Siri’ye İzin Ver
  4. Bu seçenekleri kapattığınızda ekrana Siri’yi gerçekten iptal etmek isteyip istemediğiniz ile ilgili bir ekran çıkacaktır. “Siri’yi Kapat” butonuna tıklayın.

  Gördüğünüz gibi sadece bir dakika gibi bir süre içerisinde Siri’yi tamamıyla kapatmış bulunuyorsunuz. Artık otomatik olarak devreye giren bir sesli asistan hizmeti olmadan iPhone ya da iPad deneyimi gerçekleştirebilirsiniz!

  iOS Cihazlarda Siri Önerileri Nasıl Kapatılır?

  iOS Cihazlarda Siri Önerileri Nasıl Kapatılır?

  iOS kullanıcılarının bir başka rahatsız olduğu konulardan bir tanesi de yapay zeka destekli Siri Önerileri oluyor. Ancak hiç endişelenmeyin, dilerseniz bunu da hemencecik iptal ederek karşınıza çıkma potansiyeli olan akıllı bildirimleri engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelisiniz:

  1. Siri ve Arama sayfasına tekrar girin.
  2. Sayfanın en altında yer alan Siri Önerileri kısmını açın.
  3. Arama Önerileri, Araştır Önerileri ve Kilitli Ekran Önerileri butonları ile karşılaşacaksınız.
  4. Bu önerilerden iptal etmek istediğinizi, yanındaki yeşil butona tıklayarak gerçekleştirin.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.