Apple Watch’u uzaktan kumanda gibi kullanın!

[ads1]Apple Watch sizce bir uzaktan kumanda haline gelebilir mi? Akıllı uzaktan kontrol ürünleri üreticisi Peel bunun için, Roku gibi, 400.000 üzerinde sadece televizyonlar ile sınırlı olmayan ev elektroniği cihazları, DVD oynatıcı ve hatta ses ve yayın cihazlarını kontrol edebilecek evrensel bir uzaktan kumanda uygulamasını Apple Watch için hazırlayarak piyasaya sürdü.

Apple Watch uygulaması aslında iPhone için Peel tarafından üretilen mevcut akıllı uzaktan kumanda uygulamasının bir uzantısıdır. Birkaç durumda yeni Watch uygulaması Wi-Fi üzerinden cihazları kontrol etmeyi sağlamak için, çoğunlukla, iPhone sürümünde de olduğu gibi Pronto adlı ek donanımı gerektirir.

Pronto 360 derecelik şekli ile IR ışınlarını akıllı evrensel uzaktan kumanda olarak, kumanda edilen cihaza gönderir. iPhone ve şimdi de Apple Watch gerekli iletişimi Pronto ile sağlayarak Pronto’dan yönetilen cihaza gerekli IR ışını gönderip bunun dönüşünü de yine Apple ürünlerine aktarır. Bir tuzluk büyüklüğünde olan donanım (Pronto) 49,99$ fiyatı ile internetten satın alınabiliyor. Pronto TV’nizi ve diğer elektronik aletlerinizi çalıştırmak için gerekli olan kızılötesi yetenekleri sağlamak için geliştirilmiş bir üründür. Apple iPhone ve Watch’a ise Akıllı Bluetooth teknolojisi sayesinde bağlanır.

Bu arada, Peel’in iPhone uygulaması şov ve film önerilerini sizin tercihlerinize ve geçmiş görüntüleme davranışınıza göre yaparak size kişiselleştirilmiş televizyon rehberi deneyimi sunuyor. Ayrıca, daha çeşitli programları ayarlamak için de Peel uygulamasını kullanın, daha iyi önerileri olduğunu görebileceksiniz. Bu uygulama aynı zamanda size Netflix, Hulu ve YouTube gibi yayın servisleri arasında içerik, keşfetmek için de mükemmel bir şekilde çalışıyor.

peel-uzaktan-kumanda-2

Alibaba destekli Peel şirketi kendisini tanıtırken, dünya çapında 135 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve milyonlarca cihazı yönetimi için ayda 10 milyar uzak komut üretildiğini ifade ediyor.

Benzer şekilde, yeni başlatılan Apple Watch uygulaması görsel ekranının sağ kısmında Peel görsel program kılavuzunun daha küçük bir sürümünü sunuyor. Rehberi kullandıktan sonra, size bir bölümde “İzlediğiniz Kanallar”ı gösterecektir. Eğer izlemek istediğiniz bir şey bulursanız, görüntülemeyi başlatmak için sadece şovun küçük resimi üzerine dokunmanız yeterlidir.

Watch uygulaması aynı zamanda aygıtları kapatmak ve açmak, ses kapatmak, kısmak, açmak, kanal değiştirmek gibi kontrolleri, uygulamanın “Remote” bölümünden sağlıyor.

peel-uzaktan-kumanda-3

[ads2]Peel’in Watch uygulaması aslında sessizce tatilden önce başlatılan, ancak bu haftaya kadar halka açıkça ilan edilmemiş bir uygulama idi, buna dikkat etmelisiniz.

Şirket sadece uzaktan kumanda olarak kullanılması için tasarlamamış ürünü. Kutunun dışında, Apple Watch iPhone içine yerleşik müzik kontrol yeteneği, iTunes ya da Apple TV’yi kontrol etmeyi hatta iPhone’unuzun kamerasını kontrol etmeye bile imkan sağlıyor.

Diğer şirketler de kendi uzaktan uygulamaları için bazı girişimlerde bulundu. Örneğin BMW’nin uzaktan otomobil kontrolü uygulaması gibi, Tesla’nın da uzaktan araba kontrolü sağlayan uygulaması, Pacemaker DJ’ın veya diğer hoparlörlerin ve gitar amfilerinin de uzaktan kontrol uygulamaları var. GoPro’nun eylem kameraları da yine Apple Watch üzerinden kontrol edilebiliyor; Alarm.com da diğerleri gibi bileğinizden akıllı evinizi kontrol etmenizi sağlar; ve yayın medya hizmeti Hulu Apple TV gibi medya oynatıcılarını ve ek olarak bir dizi video oynatmayı kontrol etmenizi sağlar.

Bu kadar anlattığımız konu aklında Apple Watch satın alma planı olup da karar veremeyenelerin, artık satın almaya karar vermesi konusunda olumlu katkı sağlamıştır sanırım.

Apple Watch uygulaması içeren Peel iOS uygulaması, iTunes üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Pronto cihazı ise ayrı olarak satılır, Amazon, Best Buy, NewEgg vb sitelerde bulunabilir.

Bir sonraki detaylı yazımızda görüşmek dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Google Dökümanlar'da kelime sayısı bulmak başlıklı makalemizde Google, google dökümanlar ve kelime sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Arkadaşlarla Uzaktan Çevrimiçi Olarak Nasıl Film İzlenir?

Toplumdaki sosyal izolasyon dönemlerinde ya da okul tatilleri gibi arkadaşlarınızdan uzakta kalacağınız zaman periyotlarında, birlikte film izleme keyfinizi çevrimiçi birtakım yollarla sürdürebilirsiniz!...

TikTok Benzeri En İyi Kısa Video Oluşturma Uygulamaları

2016 yılından beridir Musical.ly şirketine ait TikTok uygulaması, kısa video oluşturma servisleri arasında lider olduğunu ispatlamış durumda. Dünya çapında hizmet veren TikTok’un...

Android İçin En İyi Altyazı Uygulamaları

Android işletim sistemi tarafından desteklenen pek çok başarılı mobil altyazı uygulaması şu anda halihazırda Google Play Store’da listelenmekte. Telefona altyazı programı indirmek...

CAPTCHA Nedir ve Neden Kullanılır?

Çevrimiçi olarak bir internet sitesinde dolaşırken karşılaştığınız CAPTCHA doğrulamaları, web sitelerinde sıklıkla kullanılan bir Turing Testi metodudur. Peki ya bir internet platformu...

WordPress Blogları İçin Olmazsa Olmaz En İyi 5 Eklenti

PHP ve MySQL tabanlı hazır kişisel blog yazılımı Wordpress, gerek şahsi kullanımlarda gerek ise işyeri odaklı sitelerde sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzün en...

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!