Son Eklenenler
iPhone Kilidi iOS 7’de; Yüz Tanıma ile Nasıl Açılır?

iPhone Kilidi iOS 7’de; Yüz Tanıma ile Nasıl Açılır?

Her zaman ilginç bir şey ile gelen jailbreak dünyasına güvenebilirsiniz, ve biz biraz daha iyilerini radar altına alıp inceledik. Hala emekleme aşamasında olan lakin çok ama çok dikkate alınması gereken bir uygulama Appellancy.

Program henüz tam versiyon olarak değil, bir beta sürümü olarak mevcut, Appellancy dünyanın en iyi ismi olmayabilir, ama marifetleri kendisinden söz edilmesini sağlıyor. IOS gerçek yüz algılama teknolojisini şuanda iOS 7 veya üstü çalışan herhangi bir cihaz üzerinde kullanılabilecek şekilde tasarlamış. Buna iPad’ler de dahil olmak üzere, bir sürü cihazlar dahil.

iphone-yuz-tanima

Eğer Appellancy beta sürümünü yüklemek için karar verirseniz, o zaman Settings.app giriş ve Ana Ekran simgesi göreceksiniz. Appellancy Eğer kilit açma kodu olarak daha eğlenceli bir yöntem olarak yüzünüzü kullanmak istiyorsanız cihazınızın, Ana Ekran simgesi veritabanına yeni yüzler eklemek için de bu programı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak çok da zor değil!

ip1

ip2

Uygulamanın geliştiricisi programın veritabanının yanlış algılamaların önüne geçmek amacıyla rastgele fotoğraf algılamalarına karşı işlemler uygulayarak algılama sağladığı belirtiliyor.

ip3

Bu tanıyıcı çalıştığı bir veritabanında bilinen yüzleri bunları karşılaştırarak yüzlerin karşılığını bulur. Veritabanı içinde bir kişi varsa, çoğu yüzler o birine karşı eşleştirilmiş olacak. Eğer rastgele yüzleri bir grup ile bir giriş ve bir kişi yüzü ile bir girdi varsa, ancak, bilinmeyen veya emin olunmayan yüzleri çok daha daha sonra düşük güvenle göz ardı eder (rasgele yüzleri) birinci birine karşı eşleştirmesi muhtemeldir.

Gerçi ilk gün olduğu için, bizim sınırlı test imkanımız oldu, bu süre zarfında ise umut veren Appellancy uygulamasını bulduk.

Bir kod yerine yüzünüzü bir kod olarak kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch kilidini açmak istiyorsanız, o zaman Appellancy işinizi görecektir. Bu mevcut programın beta sonunda 1,99 $’dan satışa sunulması bekleniyor.

ip4

ip5

Bir önceki yazımız olan Asla "Asla" Demeyin: Android için iTunes Yolda Olabilir başlıklı makalemizde Android, Apple ve itunes hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.