Son Eklenenler
iPhone 6 Sıcaklık,  basınç  ve  Nem Sensörleri ve raporlar ile paket halinde geliyor

iPhone 6 Sıcaklık, basınç ve Nem Sensörleri ve raporlar ile paket halinde geliyor

Apple’ın iPhone 6 ile hem yüksek form ve fonksiyon hem de şirketin geleceği yönünde bir düzenleme hedeflediği öngörülüyor. Söylentiler cihazın boyutunun biraz daha büyüyeceği yönünde. Fiziksel boyuttaki bu değişime ek olarak, cihaza iyi entegre edilmiş analisti sayesinde iPhone 6, yeni olanaklar sağlayan bir cihaz olma konusunda çığır açabilir. Ayrıca yeni iç sensörlerin de tanıtılacağı tahmin edilmektedir .

ESM – Çin için önemli bir baş elektronik analist olarak geçimini sağlayan Sun Chang Xu, Apple’ın yeni nesil iPhone modelinde üç yeni sensör yer alacağını, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Chang Xu, iPhone 6’da Apple’ın ileri donanım yeteneklerini geliştirmek için bir sıcaklık, nem ve basınç sensörüne sahip olacağını bildiriyor. iOS 8 ile yeni bir Healthbook uygulaması eklenerek son haberlere kan basıncına vb sağlık özelliklerine ulaşmak mümkün olabilecek.

iphone6

Apple iPhone 6’da yeni sensörler önemli yenilikler gibi kabul ediliyor. Lakin acı gerçek şu ki rakibi Samsung, mevcut Galaxy S4 modelinde zaten bu sensörler çok daha havalı bir şekilde bulunmakta. Zaten geçmişe de bakarsak Apple zaman zaman rakiplerindeki bu tarz yenilikleri yeni modellerini üretirken uygulamak gereksinimi duymuştur. Gelecekteki bir iPhone içine ek sensörler yerleştirirerek Apple’ın potansiyel iOS entegrasyonu sayesinde tüm donanımın derinlemesine iyi bir şekilde kullanılarak bir sağlık ve fitness platformu haline gelmesi olası görünüyor.

iphone6yan

Şuan tam bilinmeyen bir durum olsa da, iPhone ve iOS için ilginç şeyler olacak gibi görünüyor. Son sızıntı ise iOS 8’in büyük olasılıkla Haziran ayında, bu yılki Worldwide Developer Conference (WWDC) de tanıtılacak olması. Ve muhtemelen Healthbook adında bir sağlık tabanlı yerel uygulama da burada tanıtılacak gibi. IWatch hakkında yapılacak geliştirmeler ile, Apple iOS’u daha ne kadar ileriye götürecek, bunu görmek son derece heyecan verici.

Bir önceki yazımız olan iPhone 6 Özellikleri Sızdı İddiası başlıklı makalemizde Apple, iPhone ve iPhone 6 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Asansör firmaları

    Bilginiz için teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.