Son Eklenenler
iPhone 6 Özellikleri Sızdı İddiası

iPhone 6 Özellikleri Sızdı İddiası

Onların sevgi ya da nefret söylentileri hiç bitmeyecek. Apple ve Samsung arasındaki kıyasıya rekabet sürdükçe iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Ne yazık ki her iddia da her zaman doğru olmuyor.

Bugünkü “iPhone6 Özellikleri Sızdı” iddiası ise blog yazarlarından Sonny Dickson’a ait. Genelde doğru bilgileri yazmasıyla bilinen Dickson, şimdi ise Apple firmasından habersiz bir şekilde, iPhone 6 pazara yaklaşık olarak ne özellikler getirecek gözler önüne serdi. Apple’ın belirttiği üzere ise en erken Eylül civarında bu konuda bir duyuru yapılacağı belirtiliyor. Dickson ne kadar doğru şeyler yazmış bunu ancak bekleyerek göreceğiz.

iphone6

Onun Twitter akışı üzerinden dünya ile paylaştığı ilk iddia, iPhone 6’nın fiziksel boyutu ile ilgiliydi. Daha ayrıntılı olarak ise, kalınlık hakkında bilgi verdi. Mevcut iPhone 5’lere göre kalınlıkta da bir değişim öngören Dickson, iPhone 6 ile etkileyici bir şekilde 0.22-inç inceleceği iddia ediyor. Muhtemelen bir sonraki hedefleri herşeyi sadece esnek yapmak olacak.

twitter-iphone6

Kalınlığın ötesinde, Dickson da yeni iPhone’un ekranında bir inç başına 389 piksel olarak ifade edilecek bir-Ultra-Retina ekran, olacağını düşünüyor. Piksel yoğunluğunda bu artış olsa da daha büyük bir ekran anlamına gelecek bir ifadeyi hepimiz Apple’dan duymak istiyoruz.

iphone6-a8

Sonny Dickson diğer bir iddiası ise iPhone 5’lerde kullanılan işlemcinin iPhone 6’daki durumuyla ilgili.Mevcut modelin A7 chipsetli 1.7GHz hızıdanki özelliklere sahip işlemcisine karşın iPhone6’da A8 chipsetli 2.6GHz hızında bir işlemci bekleniyor.

Apple’dan bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Bu özelliklerin doğru olup olmadığını ancak zamanla göreceğiz.

5inc-iphone5s-iphone4s

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S5 ile Galaxy S4'ün Karşılaştırılması (Video) başlıklı makalemizde galaxy, samsun galaxy s5 ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.