Son Eklenenler
IPhone 6’nın Kamerası mı?

IPhone 6’nın Kamerası mı?

Herkes Apple’ın nasıl bir ürün ortaya koyacağını merak ederken, bazı web sitelerinde IPhone 6 ile ilgili çeşitli sızıntılar gelmeye devam ederken tahmini özellikler az çok ortaya çıktı. Bazı sitelerden aldığımız bilgilere göre iPhone 5S üzerindeki kamera sıkıntısının tamamen iyileştirilmesi için şirket bazı girişimlerde bulunmaya başladı. Kameralar üzerinde kullanılan OIS teknolojisini tercih eden Apple yeni ürünlerine entegre edeceği kamera modellerinde OIS’nin olanaklarından faydalanmayı planlamakta. OIS yani optik görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde daha az çözünürlükte daha başarılı fotoğrafların çekilebilmesine imkan verilebilmekte. Titreşim nedeniyle bozuk çıkan fotoğraflardaki bulanıklığı engelleyen OIS teknolojisi aynı zamanda fotoğrafı çektikten sonra odak noktasının da değiştirilebilmesine imkan veriyor.

OIS teknolojisi

Apple dün patent enstitüsüne yaptığı başvuruda “VCM OIS çalıştırıcı modülü” olarak isimlendirdiği bir projeyi yetkililere teslim etti. Uzmanlar, bu başvurunun Apple’ın kamera teknolojisinde köklü değişikliklere gidebileceği ihtimalini kuvvetlendirmekte şeklinde yorumladı. Bazı yorumcular bu kamera teknolojisinin çıkarmayı planladıkları IPhone 6 modeli üzerinde kullanabileceklerinin de bazı varsayımlar arasında tuttuğunu hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan Facebook Branch'ı Satın Aldı başlıklı makalemizde Branch, Branch facebook birleşmesi ve Cemre Güngör hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.