Son Eklenenler
iPhone 6 Böyle Mi Olacak?

iPhone 6 Böyle Mi Olacak?

Teknoloji dünyasında gün geçmiyor ki yeni bir sızıntı ortaya çıkmasın. iPhone 5S modelinin daha piyasaya sürülmesinin ardından çok kısa bir süre geçmesine karşın Apple’ın şimdi de iPhone 6 için çalışmalara başladığı haberleri elimize ulaştı. Apple ve tedarikçi şirketlerine yakın web siteleri yaklaşık bir haftadan bu yana iPhone 6 ile ilgili ilginç sızıntılar ortaya koyuyor. Hatta bazı teknoloji siteleri tahmin boyutunda o kadar ileri gitti ki iPhone 6’nın neye benzeyeceğini bile duyurdu. Her zaman olduğu gibi son dakikaya kadar sessizliğini koruyan Apple, bu durumda da herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Teknoloji Defteri olarak iPhone 6 ile ilgili sızıntıları sizler için derledik. İnternet aleminde bu sızıntıları en çok yayan sitelerden birisi olan Business Insider, iPhone 6 ile ilgili haberleri toparlayarak kendi tahminleri doğrultusunda aşağıdaki fotoğraflara benze bir cihaz olacağı konusunda görüş bildirdi. Business Insider’in haberine göre iPhone 6 üzerinde en çok dikkatleri çekecek değişiklik cihazın boyutları ile ilgili. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi iPhone 6’nın ekran boyu uzamayacak, yalnızca genişlemesi planlanmakta. Telefonun kenar çizgisiyle aynı boyutlara gelmesi beklenen ekranın son teknoloji ürünü retina ekran olması ve iPhone 5S’den daha sağlam olması beklenmekte.

iPhone 6 1

Dikkat çeken ikinci en önemli yeniliğin ise “home” tuşunun etrafındaki parlak halkanın olmayışı. Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi sade bir “home” tuşu yeni iPhone 6‘da kullanılması beklenen bir tasarım. Farkedileceği gibi tasarım açısından kullanılan köşe ovallikleri bir nebze de olsa Samsung Galaxy S4 tasarımına benzemekte.

iPhone 6 2

iPhone 6 tıpkı iPhone 5S’de olduğu gibi parmak izi tanımlama sistemi olan iTouch özelliğini bünyesinde barındıracak. Aynı zamanda iPhone 6, iPhone 5S’den 2.2 milimetre daha ince olabilir.

iPhone 6 3

Çoğu web sitesinde iPhone 6 üzerinde kullanılan metalik aksamın sağlam alüminyum alaşımı olduğu belirtilmekte. iPhone 6’da olması beklenen en önemli özellik ise yine 64 bit işlemci ve en az 3 gigabyte RAM. 2014 yılı Eylül ayı içerisinde tanıtılacağına kesin gözüyle bakan uzmanlar cihazın fiyatının iPhone 5S’e yakın olacağı konusunda hem fikir. Siyah ve Beyaz renk seçenekleri sahip olacağı düşünülen iPhone 6 üzerinde eğer bir mucize olmazsa yine iOS 7 işletim sistemi tercih edilecek.

Bir önceki yazımız olan 5. Nesil iPad, iPad Air Hakkında Herşey başlıklı makalemizde 5. Nesil iPad, iPad Air ve ipad air fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. pek fena gözükmüyor ama çerçevesiz bir garp olmuş sanki.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.