iPhone 5s Üretimi Başlamak Üzere

iphone 5s uretimi basliyorHaftalardır internet aleminde dolaşan iPhone 5s üretimine yönelik dedikodular gerçeğe dönüşeceğe benziyor. Şimdilik Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, teknoloji çevreleri iPhone 5s’in önümüzdeki haftalarda muhtemeler duyurulacağı konusunda aynı fikirde. Hergün Apple‘a yakın teknoloji sitelerinde onlarca sızıntı haberi yayınlanırken bizler de konunun detaylarını sizlere an ve an yansıtıyoruz.

Bugün verilen bilgiler ışığında Wall Street Journal’dan alınan bir habere göre; Apple şirketinin Çin Halk Cumhuriyeti’nde ki en büyük tedarikçilerinden birisi olan Foxconn‘un büyük çapta işçi alımına başladığı belirtilmekte. iPhone akıllı telefonların son montaj hattı olan Çin‘de ki tedarikçilerin bugünlerde büyük ölçüde işçi almalarının sebebinin, Apple için üretime hazırlandıklarının bir göstergesi durumunda. Foxconn yalnızca Apple için değil birçok üretici için hem parça tedarik ediyor hemde son montaj atölyesi olarak görev yapıyor.

iPhone 5s ile ilgili en büyük dedikodu ise cihazın birkaç farklı boyutta üretileceği üzerinde yoğunlaşıyor. Özellikle son günlerde iPhone 4s ve iPhone 5 cihazlarının fiyatlarında meydana gelen düşüş yeni bir versiyon geleceğinin de bariz habercisi konumunda. Yeni üretilecek olan iPhone 5s telefonların fiyatının ne olacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Uzmanlar yeni modelik fiyatını da tahmin etmekte zorlanıyor, lakin fiyatın şuanki iPhone 5 fiyatına yakın olacağı büyük ihtimal konusu. Konuyla ilgili gelişmeleri Teknoloji Defteri olarak takip etmeye devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Google'ın Android İtirafı başlıklı makalemizde Android aslında kameralar için, Android itirafı ve android tarihçe hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!