IOS 7 Çöktü (Mavi Ekran Hatası)

[ads1]Elektronik işi tamamen şansa terkedilmiş bir sektör olmasıyla da dikkatleri çekmekte. Yıllar önce mavi ekran hatası veren işletim sistemlerini hepiniz biliyorsunuz. Gülme komşuna gelir başına sözü bu durumu en iyi şekilde özetliyor. Ürettiği iPhone marka akıllı cep telefonlarıyla ün yapan Apple, en son piyasaya sürdüğü iOS 7 işletim sistemiyle adından sıkça bahsettirmekteydi. iOS 7’nin birbirinden güzel özellikleri, kolay kullanımı ve güvenli oluşundan daha önceki yazılarımızda bolca bahsetmiştik. Önceleri Parmak izi Touch ID sisteminin kırılmasıyla darbe alan iOS 7 ve iPhone 5S, bu sefer de işletim sisteminin durduk yere mavi ekran hatası vermesinden dolayı eleştiri yağmuruna tutuldu.

İnternette alay konusu olan iOS 7 mavi ekran hatası, uygulama geliştirici bir kullanıcı tarafından ilk defa farkedildi. Aslında tamamen tesadüfi bir şekilde oluşan hataya yol açan etmenler başka kullanıcılar tarafından da denenince çoğunda yaşanan kronik bir problem halini aldı. Sizde iPhone 5S kullanıyorsanız aşağıda belirteceğimiz işlemi deneyerek kendi telefonunuzun mavi ekran hatası verip vermediğini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken:

iWork uygulamasını çalıştırın ve uygulama içerisinde bir adet yeni belge oluşturun

Oluşturduğunuz belgeyi açarak içerisinden herhangi bir metni kopyala – yapıştır yapın ve ana ekrana geri dönün.

Ana ekrana döner dönmez sizin telefonunuzda da mavi ekran hatası görünüyorsa ve bu ekran 2-3 saniye kadar sürüyorsa telefonunuzun işletim sisteminde sıkıntı olduğu anlamına gelmektedir. Mavi ekran hatasının ardından telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Aslında çok kolay bir şekilde meydana gelen mavi ekran hatası çoğu kullanıcının canını sıktı bile. Bakalım bu hataya karşı Apple’dan güncelleme ne zaman gelecek?

Bir önceki yazımız olan Yandex.Market Hizmete Girdi başlıklı makalemizde yandex, Yandex ürün karşılaştırma ve Yandex.Market hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!