IOS 7.1 ‘de içiçe Klasörler Nasıl Oluşturulur? (Video)

[ads1]Apple iOS7.1’i geçtiğimiz günlerde iPhone için piyasaya sürdü. iPad ve iPod kullanıcılarının ise 1 ay daha beklemesi gerekiyor. Bu yeni sürümle birlikte Siri, iTunes Radyo geliştirildi ve CarPlay tanıtımı yapıldı. Son firmware ile ana ekranda içiçe klasörler oluşturma konusunda bir hata oldu. Şimdilik kullanışlı küçük bir çözümü olsa da biraz ekstra çaba gerektiren bir çözüm bu. Ama yine de aynı görevi görüyor.

İç içe klasörler veya klasörler-içinde-klasörler, hem kolaylık, hem temizlik, hem de düzenli görünüm için ayrıca da yığılmayı önlemek için ücretsiz bir çözüm. Uzun süredir bizi takip edenlerin bileceği gibi biz hep ipuçlarını paylaşmaya çalışıyoruz.

ios7.1-ic-ice-klasor-olusturma

Söz konusu işlem, iOS 7.0.x’de olduğu gibi kolay yapılamasa da, yapılabiliyor.Üstelik hiçbir şekilde iOS 7.1 ile jailbreak mümkün olmayacak denilse de bu ‘hack’ küçük seviyede mümkün olabildiğini gösteriyor. Bu da kullanıcıları rahatlatıyor.

Aşağıda iOS 7.1’de iç içe klasör oluşturmak için adım-adım neler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu işlemler ile cihazınıza herhangi bir zarar gelmeyecek, ama buna rağmen istenen sonucu elde etmek için her adımı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Adım 1 : Cihazınızın ana ekranında herhangi iki uygulama belirleyin. İşletim sistemi ile gelen veya sizin sonradan yüklediğiniz uygulamalar olabilir, hangi uygulamalar olacağı fark etmez. Lakin yine de aynı klasöre koymak isteyeceğiniz iki uygulamayı seçmeniz en mantıklısı. Ayrıca iç içe koymak istediğiniz bir klasör bulmanız da iyi olur.

Adım 2 : Şimdi uygulama simgelerinden birini ve en kısa sürede klasöre -animasyon süreci başlamış gibi hızla- tutun ve önceki adımda belirlenen klasörü tutun.

Adım 3 : Yeni klasörü yakınlaştırır ve oluşturulduktan sonra, hala tutuyorsanız klasörü artık serbest bırakabilirsiniz. Bunun gibi… Gördüğünüz gibi iOS 7.1 üzerinde ilk iç içe klasör yaptık .

Eğer kafanız karıştı ise, sadece aşağıdaki videoyu izleyin:

[ads2]Tabii, bu şekilde standartın dışına çıkmak zorunda değilsiniz, ama sorunsuz çalışır ve sizin iOS 7 aygıt üzerinde alıştığınız gibi iç içe klasörler kullanmanızı mümkün kılar. Eğer öyleyse, bu adımları deneyin.

Teşekkürler, Zübeyr!

Bir önceki yazımız olan iPhone için Göz Muayenesi Aksesuarı başlıklı makalemizde eyego ve iPhone hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

PDF Dosyasını Microsoft Word Dosyasına Dönüştürme

Bilgisayarınızda bulunan yüksek kaliteli PDF dosyalarını Microsoft’un meşhur ofis uygulaması Word ile uyumlu hale mi getirmek istiyorsunuz? Elinizdeki PDF belgelerini Word’e dönüştürmek...

Instagram’daki Kısıtlama Seçeneği Ne İşe Yarar?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcı yorumlarını kontrol altına almak için kısıtlama özelliği adı altında şahane bir seçenek oluşturdu. Böylelikle gönderilerin altına...

Zoom Programında Sanal Arka Planlar Nasıl Kullanılır?

Popüler video konferans uygulaması Zoom Video Communications, kullanıcılarına sanal arka plan kullanma özelliği getirdi. Böylelikle evden yaptığınız görüşmelerde yeşil perde yardımıyla arkanızdaki...

Yüksek Kapasiteli Görüntülü Konuşma Hizmeti Messenger Rooms Yayınlandı!

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, 50 kişiye kadar katılımcı desteği bulunan Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Facebook’un yeni görüntülü konuşma özelliği...

Mozilla Firefox İçin En İyi YouTube Uzantıları

Popüler internet tarayıcısı Mozilla Firefox, daha iyi bir YouTube kullanma deneyimi elde etmek için oldukça nitelikli uzantılar bulunduruyor. Eğer siz de varsayılan...

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!