More

  İnternet Sansürüne Google’dan İlginç Çözüm

  [ads1]Başta kendi ülkemiz olmak üzere uygulanmakta olan internet sansürü, internetin dev kuruluşu olan Google’ı harekete geçirdi. Tüm kullanıcılara özgürlük sloganıyla yola çıkan Google, internet sansürü altında olan kullanıcıları sınırsız ve özgürce internete davet ediyor. Bu bağlamda henüz proje aşamasında olan yep yeni uygulaması hakkında kısa bilgiler veren Google, amaçlarının tüm dünyaya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gibi özgür interenet kullanımı getirmek olduğunu belirterek bu bağlamda Uproxy adlı projelerini tüm dünyaya duyurdu. Dün basına açık olarak düzenlenen Google Ideas (Google fikirleri) adlı seminerde konuşan Google’ın üst düzey yetkililerinden Jared Johen, uProxy adlı program sayesinde engellenen web sitelerine sınırsızca erişim sağlayabileceksiniz.

  [ads2]uProxy programının en büyük özelliğinin hiçbir programcılık bilgisine sahip olmadan da kolaylıkla kullanılabilmesi. Piyasadaki hemen hemen her tarayıcıyla uygun olacağının belirtildiği uProxy ile ister Firefox, ister Chrome, isterseniz de Explorer kullanın, sınırsız ve özgür internetin tadını çıkarabileceksiniz. Şuan beta testlerinin devam ettiğini belirten Google yetkilileri, programın yakın zamanda tamamlanıp ücretsiz olarak tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Programın tanıtım videosunu yazımızın en altından izleyebilirsiniz. Program henüz indirilmek için sitede bulunmadığından ilerleyen günlerde beta sürümünü bilgisayarınıza indirip kullanabileceksiniz. Dünyada internet sansürü altında olan milyonlarca kullanıcı olduğunu belirten Google yetkilileri bu sansürün uProxy ile kesin olarak çözüleceğinin altını çizdi. Aynı zamanda diğer proxy programlarından çok daha farklı bir mantıkla çalışan uProxy’nin internet hızlarından herhangi bir yavaşlayama sebep olmadığı da proramın en büyük özelliklerinden birisi.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  3 YORUMLAR

  1. şimdi yorumum direk çıkacakmı yoksa denetlenecekmi merak ediyorum .böyle basit bir site bile yorumları beğenip beğenmeme durumuna göre sansürleyip yayınlama veya yayınlamama konusunda karar veriyorda bunu çok daha büyük ve ciddi kurumlar yapınca mı yasak oluyor. sizin özgürlük tanımınıza …. yayınla bunu ve dediklerimi bir düşün

   • Bizim eleştirileri sansürlemek, gibi bir sıkıntımız yok Reşat Bey. Sitemizdeki yorumları okuduğunuzda takdir ve eleştirileri hiçbir suretle engellemediğimizi görürsünüz. Yorumunuzda belirttiğiniz denetim elbetteki gerekli, lakin eleştirilere de açık olmanız gerekiyor. Bu yalnızca internette değil medya organlarında da gerekli bir unsur. “Alo Fatih” skandallarının ardından siz hangi eleştirinin kabul edildiğini düşünmektesiniz?

    Avrupa ülkeleri ve ABD’ye bakarsanız internetin tamamen özgür olduğunu görürsünüz. Özel hayata müdehale edemezsiniz Reşat Bey, isteyen istediği siteye girmekte özgürdür, zaten bunun tanımı “özel hayattır”. Geri kalmış ülkeler, 3. dünya ülkeleri, diktatör rejimler bugün interneti sansürleyerek gülüç hale gelmekteler. Denetime hayır demiyoruz ama hukuki temellere dayanmasını istiyoruz. Saygılarımla

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.