Son Eklenenler
İnternet Kotaları Artıyor

İnternet Kotaları Artıyor

internet kotalariTürkiye’de internet hızlarının giderek artması sonucunda kullanıcıların daha fazla veri tükettiği yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Özellikle farklı servis sağlayıcıları tarafından oluşturulan kotasız internet paketlerinin aslında sizlerin farkı olmadan “Adil kullanım limitleri” uygulanması çoğu kullanıcıyı madur etmekteydi.

Genellikle limitsiz paketler için uygulanan minimum 50 gigabyte, maksimum 100 gigabyte olan adil kullanım limiti bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan yeni düzenleme ile 200 Gigabyte’a çıkartılıyor.

Türk Telekom‘un uygulamış olduğu 8 megabit limitsiz paketlerde adil kullanım limiti 100 gigabyte’dan 200 gigabyte‘a; 8 megabit’in üzerindeki tarifelerde ise adil kullanım limitleri 50 – 75 – 100 ve 200 gigabyte olmak üzere farklı standartlarda tarifelendirildi. Birkaç gün içerisinde yürürlüğe konulması beklenen yeni tarifelerin, servis sağlayıcı şirketler tarafından farklı uygulamalarının olabileceğine dikkat çeken yetkililer, taban limitlerin bu şekilde düzenlendiğinin altını çizdi.

Tüketicilerin hak ve menfaatinin gözetilmesi hususunda elektronik haberleşme sistemlerinin ve internetin özendirilmesi bu bağlamda kotaların yeniden gözden geçirilerek arttırıldığını belirten BTK yetkilileri bir nebze de olsun kullanıcıları rahatlatmayı amaçlamakta.

BTK tarafından sunulan yeni tarifelere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yahoo'nun Başı Bilgisayar Korsanlarıyla Dertte başlıklı makalemizde Yahoo, yahoo hacker saldırısı ve Yahoo japonya hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.