Son Eklenenler
Instagram Nedir – Nasıl Kullanılır (Resimli)

Instagram Nedir – Nasıl Kullanılır (Resimli)

Instagram genellikle iOS, BlackBerry OS ve Android işletim sistemli tablet ve cep telefonlarında kullanılabilen, entegre kameralarınızdan çektiğiniz fotoğraflar üzerinde birçok filtre ve tonlamanın yapılabilmesine olanak sağlayan ve Twitter, Facebook, VKontakte gibi sosyal ağlarda aynı anda paylaşabilmenizi sağlayan bir fotoğraf uygulamasıdır. Programın en önemli özelliği ise ücretsiz ve fotoğraf düzenleme konusunda oldukça iddialı olması. Geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan bu uygulama 2012 yılının en çok indirilen uygulamalarından birisi oldu.

AppStore, Samsung Store, Google Play gibi mağazalardan ücretisiz olarak yükleyebileceğiniz bu uygulamanın nasıl kullanıldığını sizlere göstermek istiyoruz.

Öncelikle uygulamayı kullandığınız işletim sisteminize indirip kurunuz. Türkçe’nin de içerisinde yer aldığı geniş dil seçeneklerinden birini seçip kurulumu tamamlayınız. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırıp Kayıt Ol bölümündeki kayıt formunda bulunan e-mail, şifre, ad, soyad gibi bölümleri doldurun. Program sizden cep telefonu numaranızı da isteyecek fakat bu bölümü doldurmak zorunda değilsiniz. Formu doldurduktan sonra kaydetmeniz yeterli. Artık profiliniz hazır ve açıldı. Sizden kendinize profil fotoğrafı belirlemenizi isteyecek.

Programı çalıştırdığınız da login butonuna basarak belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapın. Açılan ana sayfanın en altında 5 adet buton bulunmakta bunlar:
Ev
(Ana Sayfa), Yıldız (Popüler), Fotoğraf Makinesi (Fotoğraf çekip veya telefonunuzdaki fotoğraflara filtre uygulamak için), Kalp (Beğendiğiniz fotoğraflar, Kart Vizit (Kişisel Profiliniz)
Yıldız butonuna bastığınızda açılan sayfada tanıdığınız bildiğiniz kullanıların ağlarına bağlanabilirsiniz. Yine yıldız bölümünde bulunan hashtag sayfasında ise aradığınız isimdeki fotoğrafları listeleyebilirsiniz. Users yani kullanıcılar kısmında ise istediğimiz kullanıcıyı takip edebilir (Follow Butonunu kullanarak) yayınladığı fotoğrafları inceleyebiliriz.
Programın en sevilen diğer özelliği ise Fotoğraf Makinesi menüsü. Bu menüye girdikten sonra otomatik olarak kameranız açılır ve istediğiniz birşeyin fotoğrafını çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları yine bu menüdeki renk ve filtre seçenekleriyle düzenleyebilir, fotoğrafınızın boyutunu istediğiniz ölçülerde kaydedebilirsiniz. Çeşitli özelliklerdeki filtrelerle fotoğraflarınız üzerinde değişik efektler deneyebilirsiniz.

Kalp Menüsü ise, sizin beğendiğiniz fotoğraflardan oluşan bir liste olarak karşınıza çıkar. Takip ettiğiniz herhangi bir kişinin fotoğraflarını beğendiğinizde o fotoğrafı Kalp menüsünde tekrar görebilirsiniz. Açtığınız fotoğrafları beğenip beğenmekten vazgeçmeniz mümkündür.

Çektiğiniz fotoğrafları düzenleyip kaydettikten sonra instagram ağlarında paylaşabilirsiniz. Twitter ve Facebook ağlarını da sisteme dahil edebilir ve çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak aynı anda paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google 53 Milyon Site Sildi başlıklı makalemizde Google, Google içerik sildi ve Google Site siliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Bilgilendirmelerinizden dolayı teşekkür ediyorum ellerinize sağlık.

  2. Sayenizde bilgilenmiş olduk çok faydalı olmuş ellerinize sağlık teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.