Son Eklenenler
Instagram’da Sezgin Yılmaz Fenomeni

Instagram’da Sezgin Yılmaz Fenomeni

Sosyal medya sitelerinin çeşitlenmesi beraberinde farklı kullanım alternatiflerinin doğmasına sebep oldu. Bu alternatiflerin en yoğun yaşandığı platformlardan birisi olan Instagram bugün itibariyle en fazla göç alan sosyal medya sitelerinden birisi olmakta. Uzmanlar Instagram’ın diğer sosyal medya araçlarına göre daha fazla kazandırdığı konusunda hem fikirken büyük bir başarı örneği de Türk kullanıcı Sezgin Yılmaz‘dan geldi. Instagram sayesinde büyük bir popülarite kazanan Sezgin Yılmaz ile ilgili hazırladığımız bu yazıda, kendisinin hayat hikayesinin yanı sıra Instagram’da nasıl fenomen haline geldiğini sizlerle paylaşacağız. Sezgin Yılmaz instagrama üye olduktan sonra sıradan fotoğraflar paylaşıp daha sonraki yıllarda aldığı üniversite eğitimindeki birikimini de çektiği fotoğraflara uygulayıp yep yeni bakış açılarıyla farklı fotoğraflar paylaşmaya başlamıştır.

Yurt dışında Instagram paylaşımlarından para kazanan profilleri dikkatlice incelediğinde kendisininde bu şekilde bir profil oluşturup gelir kazanabileceği sonucuna ulaşmış ve bu bağlamda kendisini geliştirmek için çalıştığı işinden bile istifa etmiştir. Sezgin Yılmaz geliştirdiği profiliyle paylaştığı fotoğrafların kısa sürede yayılarak, başka kullanıcılar tarafından da paylaşılarak bugün 650 binin üzerinde takipçiye sahip bir instagram kullanıcısı olduğunu belirtmekte. Yılmaz yaptığı açıklamada ABD ve Avrupa’da para kazanmak için instagramda fotoğraf paylaşan kullanıcıların fotoğraf başına 2000 dolar civarında para kazandığını, ama ülkemizde kazanılan paranın 700 ile 2000 TL arasında değiştiğini söyledi. Sezgin Yılmaz bu konuda kendisinin artık uzmanlaştığını, fotoğraflarında reklam öğelerine yer vererek şirketler tarafından tercih edildiğini de sözlerine ekledi. Diğer kullanıcılarda daha farklı ve profesyonel fotoğraflar paylaşan Yılmaz, kendisinin bu meslekte ilerleyebilmesi için uygun ekipmanlarla sürekli seyahat halinde olduğunu belirtmekte.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Yöneticileri Tutuklandı başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin göz altı ve bitcoin tutuklama hakkında bilgiler verilmektedir.

3 yorum

  1. Vay be adam fenomen olmuş bizde takioçi satın alalım hahaah 🙂

  2. Resimler bence fenomen oldurtacak derecede resimler değil. Millet bazen abartı tepki verebiliyor.

  3. Bu adamın fotoları genelde fotoshop ile ciziliyor ancak makale için tesekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.