Son Eklenenler
İngiltere’den SkyDrive Yasağı

İngiltere’den SkyDrive Yasağı

Microsoft şirketine ait olan bulut depolama hizmeti SkyDrive İngiliz mahkemesinin verdiği bir kararla İngiltere sınırları içerisinde yasaklandı. Bu yasağın kabul edilmesinin ardında yatan sebep ise oldukça ilginç. İngiltere’de faaliyet gösteren televizyon kanalı Sky televizyonu, Microsoft‘a ait olan SkyDrive adındaki hizmetin kendi kanallarının adına leke sürdüğünü iddia etmesi üzerine açtığı davayı resmi olarak kazandı. İngiliz Mahkemesi verdiği kararda Microsoft’a ait olan SkyDrive hizmetinin adının değiştirilmesi halinde yeniden faliyetlerine devam edebileceğini açıkladı. Farklı iki sektör olmalarına karşın mahkemenin verdiği bu karara tepki gösteren Microsoft bir üst mahkemeye gitmeye hazırlanırken, İngiltere’deki kullanıcılarının maduriyetini gidermek için SkyDrive hizmetinin adını NewDrive olarak değiştirmeye hazırlanıyor.

NewDrive.live.com adresine girecek olan kullanıcıların skydrive.live.com adresine yönlendirilecekleri belirtildi. İngiltere Mahkemesince alınan bu kararın benzer durumlardaki ülkelerde de örnek teşkil edebileceğini belirten hukukçular, özellikle ABD ve Uzak Doğu Asya ülkelerinde Sky TV, Sky Air, Sky Road tarzında şirketlerin çeşitli isim haklarının bulunduğu ve isim ihlalleri nedeniyle Microsoft’tan tazminat bile talep edebilecekleri belirtilmekte.

SkyDrive Nedir Nasıl Kullanılır ile ilgili haberimizi okumak için tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Instagram'a Yeni Bir Özellik Daha başlıklı makalemizde instagram, instagram mesajlaşma ve instagram ne zaman kuruldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.