Son Eklenenler
İlaç Takip Sistemi Artık Cebinizde

İlaç Takip Sistemi Artık Cebinizde

Mobil cihazların kullanımının artması e-devlet portallarının da bu cihazlara uyarlanmasını sağlamakta. Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç kullanımının ölçülebilmesi, sahte ilaç satışının önüne geçilebilmesi ve halk sağlığının korunabilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda “ilaç takip sistemini” uygulamaya geçirmiş ve bu sayede hem hasta hem doktor hemde eczaneleri denetleme işlevinde kolaylık sağlanmıştı. Akıllı cep telefonu kullanımının giderek yaygınlaşması beraberinde e-devlet portallarının da mobil platformlara uyarlanması şeklinde sonuçlandı. Bu bağlamda ilk girişim “ilaç takip sisteminde” gerçekleştirildi. Artık vatandaşlar akıllı cep telefonları aracılığıyla ilaç takip sisteminin mobil versiyonunu indirip kullanabilecek. Karekod okuma özelliğine sahip akıllı telefonlar üzerinden okutulan barkod aracılığıyla ilaç hakkında detaylı bilgi alınabilecek.

ilac takip sistemi its

Hem reçeteli hem de reçetesiz keyfi satın alma işlemlerinde ilacın kullanıcı tarafından sorugulatarak sisteme kayıtlı olup olmadığı, ilacın sahte olup olmadığı, son kullanma tarihi ile ilgili detaylı bilgiler hastaların kullanımına sunulacak. Tiga Bilişim tarafından hazırlanan mobil uygulama (İTS) hem android hemde iOS işletim sistemli cihazlar için indirilebilecek. Uygulamayı hazırlayan yetkililerin yaptığı açıklamaya göre dünyanın hiçbir ülkesinde örneği olmadığı belirtildi. Uygulamanın amacının yasa dışı işlemlere karşı kontrol mekanizması geliştirmek olduğunu belirten yetkililer İTS (ilaç takip sisteminin) çalışabilmesi için mobil cihazınızda internet bağlantısının olması gerekiyor.

İTS (İlaç Takip Sistemi) Android Uygulamasını indir

İTS (İlaç Takip Sistemi) iOS Uygulaması indir

Bir önceki yazımız olan Facebook Profinize Kim Bakmış Yalanı başlıklı makalemizde Facebook kim bakmış aldatmaca, facebook kim bakmış yalan ve facebook profil ziyaretçilerini öğrenme yalanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Çok güzel bir uygulama.İnsan hayatını kolaylaştıran her şey güzel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.