Son Eklenenler
Huawei Ucuz Akıllı Telefonu Ascend Y530’u Tanıttı

Huawei Ucuz Akıllı Telefonu Ascend Y530’u Tanıttı

Çin menşeli mobil teknoloji üreticisi Huawei, bugün düzenlediği basın toplantısında daha önce tanıttığı ekonomik modeller olan Ascend Y511 ve Y300’ün ardından yep yeni ve ucuz modeli Ascend Y530’u görücüye çıkardı. Huawei şirketi genellikle kullanıcı dostu ve maliyeti düşük modeller üreterek pazarda tutunabileceği yeni pazarlama stratejilerini hayata geçirdi. 2014 yılı içerisinde tanıtımını yaptığı ilk model olan Huawei Ascend Y530, 4.5 inc büyüklüğünde ve 480 x 854 piksel çözünürlüğe sahip dokunmatik bir ekran ile satışa sunulacak. 512 megabyte RAM seçeneğinin tercih edildiği Ascend Y530’da Snapdragon 200 mikro işlemci kullanılmış. Giriş seviyesi akıllı telefonlar düşünüldüğünde Huawei Ascend Y530 modeli daha cazip bir seçenek gibi görünürken bu donanım özelliklerini kaldırabilecek seviyede Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi tercih edilmiş.

huawei ascend Y530 ebatlari

5 Megapiksel arka, 2 megapiksel ön kamerasının yanı sıra 4 gigabyte dahili belleğe sahip olan Ascend Y530, MicroSD desteğiyle 64 Gigabyte’a kadar yükseltilebilmekte. Avrupa ülkelerinde 149 Euro fiyat ile satışa sunulması beklenen ucuz Huawei modelinin ülkemize kaç TL ile giriş yapacağı da tartışma konusu. Teknoloji defteri olarak size tavsiye edebileceğimiz Huawei modeli hem özellik hemde performans bakımından işinizi görebilecek düzeyde. 132,5 x 67 x 9,3 mm boyutlara sahip yeni Huawei modeli akıllı telefonunda ekonomi arayanlar için birebir.

Bir önceki yazımız olan ASELSAN'ın Akıllı Telsizi başlıklı makalemizde Akıllı telsiz, Aselsan 4900 ATLAS Sayısal Haritalı El Telsizi ve Aselsan akıllı telsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.