Son Eklenenler
Hrant Dink’in Ölüm Yıldönümünde AGOS’a Siber Saldırı

Hrant Dink’in Ölüm Yıldönümünde AGOS’a Siber Saldırı

Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink’in dün ölümünün 7. yıl dönümüydü. En son görev yaptığı Ermeni yayın organı AGOS gazetesi önünde farklı etkinliklerle anılan Hrant Dink bundan tam 7 yıl önce silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmişti. “Hepimiz Hrant’ız, hepimiz Ermeniyiz” sloganları son 7 senedir her yıl Ocak ayının 19’unda İstanbul sokaklarında yankılanırken. Çoğumuz bu tarz sloganlara alışkın değiliz. Türkiye Cumhuriyeti içerisinde haddinden fazla serbestliğe sahip olan yabancı kökenliler mikro milliyetçilik sloganlarıyla yıllarca devlete ve millete hançer saplamış, ciddi görünen mesleklerin ardında, bir takım dış mihrakların kışkırtmalarıyla ülke içerisinde huzuru bozmaya devam etmişlerdir. Gazeteci kimliğine olan saygımızdan dolayı kendisine saygı duyduğumuz Hrant Dink bir takım mihrakların kirli oyunlarını ülkemizde eyleme dönüştüren bir gazetenin çalışanı olarak iyiliği ve kötülüğü tartışılır yüzlerce eyleme ve karalama kampanyasına karışmıştır.

agos gazetesi hack edildi

Bu bağlamda başta milliyetçi ve Türkçü kesim tarafından sevilmeyen Hrant Dink ve çalıştığı AGOS gazetesi, sürekli tepki görmüştür. Dün ölümünün 7. yıl dönümünde törenlerle anılan Hrant Dink’in gazetesi AGOS’un resmi web sitesi Türk hackerlar tarafından hacklendi. Bugün Türkiye saatiyle 14:o0 sularında DDos atağı ile başlayan siber saldırı devamında ana sayfaya basılan index ile son buldu. Yaklaşık 1 saat boyunca ana sayfada kalan Hacker afişinde aşağıdaki sözler yazılıydı:

“Ne mutlu Türküm Diyene”. agos.com.tr web sitesi üzerinden yayın yapan AGOS gazetesinin hacklenmesinin ardından gazete yetkilileri resmi Twitter adresinden yaptıkları açıklamada; siber saldırıya maruz kaldıklarını, sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtmiş.

Bir önceki yazımız olan Intel'de İşten Çıkarmalar Başladı başlıklı makalemizde Intel, Intel 5000 işten çıkarma ve Intel işten çıkarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.