Son Eklenenler
Hotfile Kapatıldı

Hotfile Kapatıldı

İnternet üzerinden dosya paylaşımı sitesi olan Hotfile, ABD mahkemesi tarafından alınan kararla kapatıldı. Özellikle telif hakkı olan dosyaların izinsiz olarak paylaşılması suçlamasıyla defalarca mahkemeye verilen popüler paylaşım sitesi Hotfile, dün verilen kararın ardından internet tarihine elveda dedi. Amerikan Film Endüstrisi (MPAA) tarafından açılan davayı kaybeden Hotfile tıpkı ikizi olan Megaupload gibi korsan paylaşım serüvernini hüzünlü bir şekilde sonlandırdı. Yalnızca kapatılmakla kalmayan Hotfile, aynı zamanda Amerikan Film Endüstrisi Derneği’ne 80 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi. Benzer kararların diğer paylaşım siteleri için de alınacağına kesin gözüyle bakan uzmanlar telif haklarının  bu denli korunduğu için oldukça memnun.

Hotfile.com web sitesine girmeye çalışan kullanıcılar ABD mahkemesince alınan kararı gördüler ve sitedeki tüm dosyalara erişim tamamen kaldırıldı.

Bir önceki yazımız olan İnternetin Yeni Fenomeni Bitstrips başlıklı makalemizde Bitstrips, Bitstrips fenomeni ve Bitstrips kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.