Son Eklenenler
Google’dan Simone De Beauvoir Doodle’ı

Google’dan Simone De Beauvoir Doodle’ı

Google bugün yine ana sayfasını boş bırakmayarak ünlü Fransız filozof ve yazar Simone De Beauvoir temalı Doodle çalışmasıyla kullanıcılara merhaba dedi. Daha önceki yıllarda Simone De Beauvoir adlı yazar ile ilgili hiçbir çalışmada bulunmayan Google’ın bugün neden bu yazara ait Doodle çalışması yaptığı ise merak konusu. Teknoloji Defteri olarak sizlerin bu merakını gidereceğimizi belirterek öncelikle Simone De Beauvoir adlı Fransız yazar ve filozofun bugün doğum günü olduğunu hatırlatarak söze başlamak istiyoruz. Simone De Beauvoir kimdir? sorusunu sizler için cevaplayarak konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermek gerektiğine inanıyoruz. Simone De Beauvoir 9 Ocak 1908 tarihinde Fransa’nın Paris kentinde Georges Bertrand ve Françoise (Brasseur) de Beauvoir çiftinin kızı olarak dünyaya gelmiştir.

Sorbone Üniversitesi’nin Felsefe Bölümü’nü birincilikle bitiren Simone De Beauvoir 1929 yılında felsefe bölümünde Agregration başarısına sahip olan en genç öğreci olarak belirtilmektedir. Felsefe alanındaki üstün başarısı kendisine ileride ünlü filozof Jean-Paul Sartre ile tanışma fırsatını verdi. Birbiriyle tanışan ikili ileride birbirlerinden hiç ayrılmayacak bir felsefe ekolünün de kurucusu oldular. Yazar olarak da edebi kişiliğiyle dikkat çeken Simone De Beauvoir, 1943 yılında Konuk Kız (L’Invitée) adlı eserini yayınlar. Lezbiyen ilişkilerin anlatıldığı eseri geniş kitleler tarafından okunmuştur. 14 Nisan 1986’da vefat eden ünlü yazar ve filozof arkasında bugün hala üniversitelerde ders olarak okutulan varoluşçu felsefi akımları ve birbirinden güzel öyküleri bırakmıştır. Doğumunun 106. yıl dönümünde Google ünlü filozofu hatırlayarak ziyaretçilerini onun resmi ile karşılamıştır.

Bir önceki yazımız olan The Pirate Bay Uygulamaya Dönüşüyor başlıklı makalemizde The Pirate Bay, The Pirate Bay indir ve The Pirate Bay uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.