Son Eklenenler
Google’ın Amacı Ne?

Google’ın Amacı Ne?

Dünyanın en büyük arama motoru ünvanına sahip Google, arama moturu olmasının yanı sıra internet üzerinden verdiği hizmetlerle de kendisine birçok yeni sektör yaratmış dev bir yapılanma olarak karşımıza çıkmakta. Uzmanlar internet teknolojilerinin giderek sıradanlaşmaya başlamasından şikayetçiyken bu sektörün lideri konumundaki Google’da tehlikeyi önceden farketmiş olacak ki farklı sektörlere el atmaya başladı. Bu bağlamda AR-GE çalışamalarına büyük önem veren Google internet teknolojileri ve yazılımla, elektroniğin harmanlandığı yeni ufuklara yelken açmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda haberini de yaptığımız “Google Robot Şirketini Bünyesine Kattı” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi Google özellikle geleceğin teknolojileri olarak tabir edilen robot ve mekatronik sektörüne doğru güçlü bir merak duyma eğilimine girdi.

Boston Dynamics gibi robot sektörünün dev kuruluşlarını bünyesine katan Google 2014 yılının başındane beri yakından takip ettiği yapay zeka bilgisayar teknolojileri ile ün salmış Deep Mind adlı şirketi satın aldığını duyurdu. Google’dan yapılan resmi açıklamaya göre Deep Mind adlı şirketin Google bünyesine katılması 500 milyon dolara yakın bir yatırım ile gerçekleşti. Deep Mind adlı yapay zeka şirketi şimdiye kadar ürettiği yazılımları başta ABD ve Avrupa kıtaları olmak üzere birçok ülkeye satmakta, satılan yazılımların genellikle e-ticatet ve oyun sektörlerinde kullanıdığı belirtilmekte. Londra’da faaliyetlerini sürdüren Deep Mind adlı yapay zeka firmasının Google tarafından satın alınması, yatırım uzmanlarını ve girişimcileri de harekete geçirdi.

Uzmanlar bu satın almaların, Google tarafından bilinçli olarak yapıldığı, yakın zamanda herkesin kabul ettiği geleceğin teknolojileri olan Robot teknolojisi ve Yapay Zeka teknolojisi üzerinde de dünya lideri konumunda olmak istendiği açıklanmakta. Başta Google Glass olmak üzere yapay zeka kullanımının amatör anlamda başladığı sinyallarini veren Google bakalım önümüzdeki günlerde hangi ürünlerle karşımıza çıkacak?

Bir önceki yazımız olan LG G Pro 2 Yakında Bomba Gibi Geliyor başlıklı makalemizde LG, LG G Pro 2 ve LG G Pro 2 hakkında herşey hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. google ne yaptığını kendiside bilmiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.