More

  Google’dan 1 Nisan Şakası

  Google nose 1 nisan sakasiHerkes Google arama motorunun önemli günler için tasarladığı Doodle’ları iyi bilir. Bugünün önemi ise 1 Nisan olmasıydı, aslında yalnızca Türkiye’de değil özellikle Amerika ve Avrupa’da yaşayanların önemsediği 1 Nisan gününü insanlar birbirlerine şaka yaparak geçirmeyi tercih ederler. Tüm dünyaya yayılmış 1 Nisan şaka gününde Google’dan ilginç bir Doodle beklemekteydik lakin Google bizleri yanılttı. 1 Nisan güne özel bir tasarım yapmayan Google bunun yerin kullanıcılarına şaka yapmayı tercih etti.

  Ana sayfası üzerinde istediğiniz kokuyu Google üzerinden arayabilirsiniz şeklindeki enteresan bağlantıyla kullanıcıların 15 milyondan fazla kokuyu Google üzerinden arayarak bulmalarını ve koklamalarını sağlayacağını iddia etti. Buna aldanan kullanıcılar kokuyu aratıp bulduktan sonra ekranı koklayınız yazısıyla şoke oldu. Nose (burun) adıyla sunduğu bu tuzağa düşenlere en sonunda 1 Nisan şakası yaptığını açıklayan Google kullanıcıları bir nebze de olsun güldürmeyi başardı. Ayrıca YouTube’u kapattığını ve tüm videoları sildiğini de açıklayan Google 2013 yılı 1 Nisan şakalarıyla çok konuşulacak gibi.

  Google şirketinin özellikle son dönemlerde yapmış olduğu devrim niteliğinde uygulama ve icatların kullanıcılar tarafından merak konusu olmuş olması ve aynı zamanda yapay zeka ile ilgili çalışmaları bugün için hazırlanan şakanında inandırıcılığını arttırdı. Kullanıcıları ilk olarak “Kokla” butonuyla koku aratmaya, arkasından “Koklamayı başlat” butonlarına bastıktan sonra ekrana “Koku gönderiliyor” uyarısıyla ve en sonunda “Burnunuzu ekrana mümkün olduğunca yaklaştırın ve Enter’a basın” gibi bir ifade ekrana çıkıyor. Aradan belli bir süre geçmesiyle  “Yardıma mı ihtiyacınız var?” butonuna bastıktan sonra, uygulamanın aslında 1 Nisan şakasından ibaret olduğunu anlıyoruz.

  İsterseniz hep beraber Google’ın 1 Nisan şakasını kaydettiği Videoyu izleyelim.

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.