Son Eklenenler
Gmail Kullanıcıları Tehdit Altında Olabilir

Gmail Kullanıcıları Tehdit Altında Olabilir

Eğer sizler de tartışmasız bir Gmail kullanıcısıysanız, bu yazıyı dikkatle okumanızı rica ederiz. Geçtiğimiz hafta Gmail üzerinde yapılan yeni güncelleme aslında kullanıcılar tarafından oldukça beğenilse de bilişim güvenliği uzmanları bu güncellemenin yarardan daha çok zarar getirebileceği görüşünde. Güncelleme sonrasında e-posta aracılığıyla gönderilen fotoğrafların otomatik olarak açılıp gösterilmesi güvenlik uzmanları tarafından fotoğrafların içerisine gömülebilecek olan zararlı yazılımların da kullanıcı denetiminde olmadan bilgisayara bulaşabileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor. Aslında uzmanlar Google‘ın herhangi bir suçu olmadığını, fotoğrafların içerisine yüklenecek olan zararlı yazılım kodlarını yükleyen art niyetli kişilerin bu özellikten faydalanarak milyonlarca kullanıcının bilgisayarına sızabileceği belirtilmekte.

Bu açıkla ilgili söylentilere karşı Google tarafından yapılan bir açıklamada ise, sistemlerinin çok farklı algoritmalarla birden fazla antivirüs ve antispam tarayıcısı tarafından denetlendiğini, art niyetli kullanıcıların hiçbir suretle güvenlik önlemlerini geçemeyeceği belirtildi. Fakat güvenlik uzmanları yine de kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini belirterek, hiçbir antivirüs programının yüzde 100 güvenlik sağladığının garantisini veremediğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın Yüzde 18'i Windows XP Kullanıyor başlıklı makalemizde Microsoft, Windows XP ve Windows XP istatistikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.