Facebook’tan Firarlar Başladı

[ads1]Dünyada en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook, üye sayısıyla liderliği bırakmazken, kaybettiği üye sayısıyla da adından sıkça söz ettiriyor. iStrategy Labs tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyanın sosyal medya lideri Facebook’un her geçen gün kullanıcı kaybettiği belirtildi. Hazırladıkları raporda yalnızca 3 yıllık bir süre içerisinde 11 milyonun üzerinde genç kullanıcıyı kaybeden Facebook’a 4 milyon yeni üye dahil oldu. Araştırmacılar yeni kaydolan üyelerin yaş profillerine göre ayrıştırıldıklarında genelinin üniversite sonrası yaş grubuna dahil edilebileceğini belirtti. Facebook özellikle son yıllarda resmi kullanıcı sayılarını, kullanıcı profillerini, yaş gruplarını açıklamamayı tercih etse de, iStrategy Labs; şirketin gün geçtikçe kullanıcılar tarafından terkedildiğini belirtti.

[ads2]Gençlerin Facebook’tan firar etmesinde en büyük etkenin alternatif sosyal medya platformlarının çokluğu olduğunu belirten uzmanlar, başta popüler hale gelen mobil uygulamaların da bu terk edişte büyük rolü olduğu konusunda hem fikir. Yapılan anket çalışmalarına göre sosyal medyayı tercih eden kullanıcıların genellikle sohbet amacıyla Facebook’a üye olduklarını ortaya çıkardı. Mobil uygulamaların ve akıllı telefonların giderek yaygınlaşması beraberinde WhatsApp, Snapchat gibi anlık sohbet programlarının daha fazla tercih edilmesini sağladı. Instagram, Twitter gibi sosyal medya alternatiflerinin de gençlerin Facebook’u terketmesinde büyük etkisi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan IPhone 6'nın Kamerası mı? başlıklı makalemizde Apple, IPhone 6 kamerası ve OIS teknolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!