Son Eklenenler
Facebook’ta Düzenleme Geçmişi Özelliği

Facebook’ta Düzenleme Geçmişi Özelliği

Sosyal medyanın devi Facebook 1 milyarın üzerinde kullanıcısıyla rakiplerinden hep bir adım önde ilerlemekte. Fakat bu ilerleyiş Facebook açısından hiç de kolay olmamakta, öyle ki rakipleri başta Pinteres, Twitter ve Linkedin sitelerindeki farklılaşan tasarımlar, kullanıcıların isteklerine göre düzenlenen butonlar Facebook’u da bu yolda birçok değişiklik yapmaya itiyor. Geçtiğimiz haftalarda durum beğenme kısmında önemli değişikliklere gideceğini belirttiğimiz Facebook, hiç beklenmedik bir güncellemeyi hayata geçirdi. “Düzenlene Geçmişi” adı verilen özellik sayesinde durum güncellemelerinde yapmış olduğunuz düzenlemelere ait kısa bir histogram kullanıcıların beğenisine sunulmakta. Peki “Düzenleme Geçmişi” özelliği ne işe yarar diyecek olursanız, aslında çok da sık kullanılacağını sanmıyoruz ama yine de bu özelliği açıklamaya gayret edelim.

Örneğin bir durum güncellemesi paylaştınız, bu paylaşımınıza zaten, düzenle seçeneğiyle üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilmekteydiniz. Tıpkı düzenle seçeneği gibi Düzenleme Geçmişi seçeneğine tıkladığınızda ilgili durum güncellemesinin kaç kere düzenlendiğini görebilmeniz mümkün olacak. Bu sayede arkadaşlarınızın paylaştığı durum güncellemelerinin geçmişine istediğiniz gibi göz atabileceksiniz. Kaç defa hangi düzenlemelerin yapıldığını görebileceksiniz. Böylelikle daha şeffaf bir kullanım sunmayı amaçlayan Facebook, kullanıcıların istekleri doğrultusunda birçok yeni özelliği 2014 yılı içerisinde eklemeye devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note Pro Afişlere Girdi başlıklı makalemizde CES 2014, Galaxy Note Pro görselleri ve Galaxy Note pro özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.