Son Eklenenler
Facebook’ta Büyük Şok

Facebook’ta Büyük Şok

Dün gece saatlerinde 450 milyon kullanıcılı dünyanın en popüler mesajlaşma servisi WhatsApp’ı satın alan Facebook bugün güne büyük bir şok ile merhaba dedi. 16 milyar doları nakit olmak üzere 19 milyar dolarlık satış işleminin ardından Facebook yatırımcıları ellerindeki lotları bozdurmaya başladı. New York borsasında işlem gören Facebook hisselerinin aşırı gerilemesini ekonomistler, WhatsApp’ın Facebook tarafından pahalı alınmasına bağlamakla birlikte gün içerisinde satışların hızlanması nedeniyle Facebook hisselerinde yüzde 5 oranında değer kaybı yaşandı. Hisse sahipleri pahalı satın alışın ardından Facebook’un gidişini pek hayırla yorumlamayarak ellerindeki hisseleri acil olarak çıkarmak istedi. Borsanın ikinci çeyreği biraz önce sonlanırken toplam değer kaybının yüzde 3.6 olduğunu belirten borsa uzmanları, gün sonuna kadar hisselerde bir miktar toparlanma yaşanacağı konusunda emin konuştu.

facebook hisseleri dustu

Geçtiğimiz ay SnapChap uygulamasına 3 milyar dolar teklif eden Facebook’un karşı şirketin sıcak bakmasına rağmen neden satın almadığı bir muamma iken, 19 milyar dolara WhatsApp‘ın satın alınması oldukça ilginç bir durum. Facebook yönetiminin başındaki isim Mark Zuckerberg‘in yaptığı açıklamaya göre Facebook’tan ayrılan kullanıcıların br şekilde telafi edilerek farklı platformlara kanalize edilmeleri gerekliydi. Şirketin ayakta kalabilmesi için stratejik bir karar alındığını belirten Zuckerberg, bu kararın özellikle kendi isteğiyle alındığını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefon Bağımlılığınızı Ölçün başlıklı makalemizde akıllı telefon bağımlılığı, Menthal uygulaması ve nomofobi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.