Son Eklenenler
Facebook Reklamları Bizi Sıkacak

Facebook Reklamları Bizi Sıkacak

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, dünya da en fazla tercih edilen sosyal medya platformu olmasının yanı sıra aynı zamanda dünyada en çok ziyaret edilen iki siteden birisi olarak başta girişimci ve reklamcılar olmak üzere çoğu yatırımcının dikkatini çekmekte. Bu durumu avantajına çeviren Facebook şimdiye kadar uyguladığı reklam politikalarıyla aslında kullanıcıları çok da rahatsız etmemekte, yalnızca ilgi alanlarınıza ve lokasyonunuza göre ücretli sayfa beğenisi yapmanızı tavsiye etmekteydi. Sayfanın sağ tarafındaki bant üzerinde yayınlanan reklamlar istediğiniz taktirde tıklamanız için kullanılmakta olup hiçbir zorunluluk teşkil etmemekteydi. Bugün internet sitelerinde yazılan haberlere göre Facebook, mevcut reklam politikası üzerinde köklü değişikliklere gideceğini açıkladı.

facebook otomatik video reklam

Hem mobil hem de internet üzerinden yayın yapan Facebook bugün 1 milyar 200 milyon üzerinde aktif kullanıcısıyla dudak uçuklatan bir üye profiline sahip. Yalnızca 840 milyonun üzerinde mobil kullanıcıya hizmet veren Facebook, hem tarayıcı üzerinden hem de mobil versiyonları üzerinden uygulamış olduğu reklam standartlarını değiştirecek. Belirtilen habere göre Facebook, yazılı reklamlardan sonra şimdi de video reklamlara yer vermek istiyor. Bu bağlamda, eklenen tüm videoların başına reklam videoları ekleneceğini belirten yetkililer. Videoları izlemek için öncelikle reklam videosunu izlenenizi zorunlu tutacak. Hem mobil hem de tarayıcı versiyonunda uygulamaya koyulacak bu reklam videoları şimdiden tartışılmaya başlandı. Başta 3G kotaları olmak üzere zorunlu videolar internet trafiğini ister istemez bir nebze de olsa yükseltecek gibi görünüyor. Kullanıcıları videoları izlemeyi zorunlu tutan Facebook bu uygulamasıyla çok tepki alacağa benziyor. Şimdiden Facebook’un iOS versiyonunda uygulanmaya başlanan zorunlu video reklam uygulaması yakında tüm mobil ve tarayıcı versiyonlarına da aktarılacak.

Bir önceki yazımız olan Google'ın Yeni Ürünü Chromebase başlıklı makalemizde Chrome OS masaüstü bilgisayar, Chromebase ve Chromebase fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.