Son Eklenenler
Facebook, Paris’deki Terörist Saldırı İçin Uygulama Yazdı!

Facebook, Paris’deki Terörist Saldırı İçin Uygulama Yazdı!

Geçtiğim gün Paris’de birden fazla konumda meydana gelen eşzamanlı saldırılarda 120’den fazla insan hayatını kaybetti. Stratejik önemi olan bir ülkede bu olayın meydana gelmesi ve yüsek ölü sayısı nedeniyle tüm Dünya ayağa kalktı. Tüm sosyal platformlarda konuyla ilgili hashtag(etiket,başlık) kampanyaları başlatıldı. Hepsi yoğun ilgi gördü.

Facebook da konuyla ilgili bir jest yaparak olayın üzerinden henüz 24 saat geçmeden bir uygulama hazırladı. Facebook kullanıcıları bu uygulama sayesinde hiçbir şey yüklemeden sadece Facebook panellerinden, geçici olarak üzerinde Fransa Bayrağı renkleri ile transparan efekt verilmiş geçici profil resmine geçebiliyorlar. Geçici diyor çünkü bu uygulama mevcut profil resmini üzerine bayrağın efektini uyguluyor sadece.

Nasıl bir hale geldiği görmek için yazımızın resmine bakabilirsiniz. Aslında daha önceden farklı terörist saldırılarda da benzer jestin, diğer ülkeler için de yapılmış olması güzel olurdu. Tabi bugün bunun yapılmış olması da bir başarı. Temennimiz bundan sonra tüm terörist saldırılarda bu tarz jestler yapılması yönünde. Son olarak yazımı şu sözle bitirmek istiyorum.

#PrayForWorld ne güzel bir ifade.Din,dil,ırk ayırmaksızın tüm dünya için dua etmek. Paris, Lübnan, Suriye ve nicesi. Hepsi için dua ediyoruz

Bir önceki yazımız olan WordPress şifresi veritabanı(mysql) üzerinden nasıl sıfırlanır? başlıklı makalemizde cpanel, mail ve mail devre dışı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Açıklama için teşekkürler.

  2. Hala daha insanlıktan konuşuluyor ? Mevzunun Rengi Belli Olmuyor mu ? Müslüman Ölünce karınca kadar değeri yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.