More

  Facebook, Paris’deki Terörist Saldırı İçin Uygulama Yazdı!

  [ads1]Geçtiğim gün Paris’de birden fazla konumda meydana gelen eşzamanlı saldırılarda 120’den fazla insan hayatını kaybetti. Stratejik önemi olan bir ülkede bu olayın meydana gelmesi ve yüsek ölü sayısı nedeniyle tüm Dünya ayağa kalktı. Tüm sosyal platformlarda konuyla ilgili hashtag(etiket,başlık) kampanyaları başlatıldı. Hepsi yoğun ilgi gördü.

  Facebook da konuyla ilgili bir jest yaparak olayın üzerinden henüz 24 saat geçmeden bir uygulama hazırladı. Facebook kullanıcıları bu uygulama sayesinde hiçbir şey yüklemeden sadece Facebook panellerinden, geçici olarak üzerinde Fransa Bayrağı renkleri ile transparan efekt verilmiş geçici profil resmine geçebiliyorlar. Geçici diyor çünkü bu uygulama mevcut profil resmini üzerine bayrağın efektini uyguluyor sadece.

  [ads2]Nasıl bir hale geldiği görmek için yazımızın resmine bakabilirsiniz. Aslında daha önceden farklı terörist saldırılarda da benzer jestin, diğer ülkeler için de yapılmış olması güzel olurdu. Tabi bugün bunun yapılmış olması da bir başarı. Temennimiz bundan sonra tüm terörist saldırılarda bu tarz jestler yapılması yönünde. Son olarak yazımı şu sözle bitirmek istiyorum.

  #PrayForWorld ne güzel bir ifade.Din,dil,ırk ayırmaksızın tüm dünya için dua etmek. Paris, Lübnan, Suriye ve nicesi. Hepsi için dua ediyoruz

  Son Eklenenler

  Benzer İçerikler

  2 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.