Son Eklenenler
Facebook “Haber Kaynağı” Tasarımını Yine Değiştiriyor!

Facebook “Haber Kaynağı” Tasarımını Yine Değiştiriyor!

Facebook bir kez daha “Haber Listesi” tasarımını değiştirdi.

Lider sosyal paylaşım sitesi sayısız düzenlemeler yaptıktan sonra sonunda tüm kullanıcılara hitap edecek bir tasarıma kavuşmuş gibi görünüyor.

Bir yıl öncesini hatırlarsınız. Facebook “Haber Listesi” yeniden tasarlanmıştı. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg bu tasarımı “kişiselleştirilmiş gazete” olarak tanımlamıştı. Fotoğraflar ve videolar büyüktü; hikayeler/notlar koyu renkli kutulara ayrılmıştı, ince kenar çubuğu sayfanın sol tarafında aşağı doğru uzanıyordu.

Ve 12 ay sonra… Bazı Facebook kullanıcıları tasarımın yeniden değiştirilmesini bekliyor.

Facebook deneme versiyonunu sundu ve kapsamlı test sonrasında birkaç sorun olduğunu buldu. Kısacası kullanıcılar tasarımı hoş bulsa da, sitenin bütün olarak kullanılmasında zorlandıklarını ifade ettiler. Kusurlu bir tasarımı yeniden herkese sunmak istemediler.

Lakin şirket yeni bir açıklama yaptı ve tasarımın tamamlandığını ilan etti.

facebook1

Dış görüntü geçen yıl yapılan tasarımdan çok da farklı değil. Soldaki kenar çubuğu artık daha hafif ve farklı haber kaynağı seçimi için sol üst kısımdaki açılır alan artık yok.

Çoğu kullanıcı tarafından, eski tasarım ile yeni sunulacak bu tasarım arasında çok az değişiklik olduğu ifade edilse, açıkçası bu durum çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

facebook2

Facebook bunun görsel bir güncelleme olduğunu vurguluyor ve haber listesinin sıralama şeklini ya da kullanıcılarla ilgili yüzeyleri değiştirmeyeceğini bildiriyor. Değişiklikler önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarda aktif olacak. Yani henüz bu değişikliği göremediyseniz korkmanıza gerek yok. Kısa bir süre sabretmeniz yeterli.

Bir önceki yazımız olan LG G Pro 2 ön inceleme - daha büyük, daha iyi başlıklı makalemizde LG, lg g pro ve LG G Pro 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. bu sefer çok değişik olmuş, alışması epey zaman alıcak gibi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.