Son Eklenenler
Facebook Gizliliği İhlal Mi Etti?

Facebook Gizliliği İhlal Mi Etti?

Bu soru bugünlerde Avrupa’da onbinlerce kullanıcı tarafından da sorulmakta. İngiltere mahkemesi de bu soruya yanıt aramakta. Sosyal Medya’nın devi Facebook’un başı şu sıralar İngiliz mahkemesiyle dertte. Bu seferki iddia oldukça büyük. İddiaya göre Facebook, site üzerinden gönderilen kişisel (özel) mesajları istediği gibi görebilmekte, hatta bu mesajları reklam verenler ile paylaşabilmekte. Belirttiğimiz şikayetle İngiltere mahkemesine dava açan Matthew Campbell ve Michael Hurley’in elindeki dellilerin sağlam olduğu belirtiliyor. Hem ABD Kaliforniya bölge mahkemesine hem de İngiltere mahkemelerine dava açan kullanıcılar Facebook‘un gizlilik kurallarını ihlal ettiği belirtilmekte. Davayı açanların iddialarına göre Facebook başta pazarlama yöneticilerine ve reklam verenlere, özel mesajları tarayarak içlerindeki anahtar kelimelere göre reklam analizi yaptırıyor.

Davayı Microsoft’un da desteklediğini belirten ABD basını, Facebook‘un bu davayı kaybetmesi halinde oldukça yüklü bir tazminata çarptırılacağını bildirdi. Kullanıcılar ve dava takipçileri şimdiden sonucu merak ediyor. Mahkeme sürecinin yaklaşık 4 ay kadar sürmesini bekleyen hukukçular, Facebook‘tan şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmamasından da hoşnut değil.

Bir önceki yazımız olan Kale Gibi Sağlam HTC One+ başlıklı makalemizde HTC 2014 modeli, HTC M8 ve HTC One hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.