Son Eklenenler
Facebook “Duygularını Paylaşıyorum” Butonu Yolda

Facebook “Duygularını Paylaşıyorum” Butonu Yolda

Geçtiğimiz günlerde Facebook‘un yeni tasarımı ile ilgili yayınladığımız haberin ardından yalnızca tasarımda değil aynı zamanda farklı işlevlere sahip uygulamaların da devreye sokulacağının haberlerini aldık. Facebook üzerinde yapılan bazı paylaşımlara verilecek tepkilerin mantıksız bir algoritma içerdiğinin hepimiz farkındayız. Konuyu biraz daha genişletecek olursak sevinçli bir durumunu duvarında paylaşan birisinin bu haberine “beğen” butonu ile destek olduğumuz veya yorumlarla tepki vermemiz bir kenara dursun; bir yakınının ölüm haberini duyuran birisinin verdiği haberi “beğen” butonuyla desteklemenin ne denli mantıksız olduğu da ortada. Yani olumsuz bir durum güncellemesine kişilerin “beğen” butonuyla tepki vermesi ne kadar garip bir durum.

Kullanıcıların şikayetlerini değerlendiren Facebook geliştiricileri, bu mantıklı istek doğrultusunda çalışmalara başladı. Facebook mühendislerinden Dan Muriello yakın zaman içerisinde tamamlanacak olan “duygularını paylaşıyorumbutonunu devreye sokacaklarının haberini verdi. Facebook şirketine olan yakınlığıyla tanınan Huffington Post adlı gazetede yayınlanan habere göre “sympathize” yani duygularını paylaşıyorum butonu ile olumsuz bir güncelleme paylaşan kullanıcıya beğen butonu yerine duygularını paylaşıyorum butonu ile üzüntüsüne destek olunabilecek.

Bir önceki yazımız olan Android 4.4.1 Yayınlandı başlıklı makalemizde Androd 4.4.1, Android ve Android Kitkat 4.4.1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. iyi olmuş bak bu. Birisinin bir yakını ölüyor sen onu beğeniyorsun çok komikti doğrusu.
    Ama ben olsam beğenenlere gıcık olurdum. (çok mu hoşuna gitti ölmesi 😀 falan )
    zaten bir yakını ölüp o acı ile insanlar nasıl benim şu’yum öldü diyebiliyorlar anlmaıyorum. ben en az 1 ay facebook a girmem be. lanet olsun herşeye derdim . Millet ölüsünün bile reklamını yapar oldu vaaay beee

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.