Son Eklenenler
Facebook Bu Videoyu Hazırlamak İçin Günlerdir Uğraşıyorum Virüsü

Facebook Bu Videoyu Hazırlamak İçin Günlerdir Uğraşıyorum Virüsü

Facebook her ne kadar günümüzün en çok ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden birisi olma ve özellikle arkadaşlarınızı bulabileceğiniz, farklı paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir platform oluşturma özelliğiyle dikkatlerimizi çekerken bu durumdan yararlanmaya çalışan art niyetli kişilerin de ekmeğine yağ sürüyor.

Facebook’da özellikle bugünlerde yaygınlaşan bir tehlikeye dikkatlerinizi çekmek istiyoruz. Bazı profillerden yapılan “Bu Videoyu Hazırlamak İçin Günlerdir Uğraşıyorum lütfen izlermisiniz arkadaşlar” şeklindeki video paylaşımı görünümündeki virüs hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

facebook izle virusuİlk bakışta sıradan bir video görünümünde olan bu paylaşım üzerine tıkladığınızda üst tarafta görünen, sanki flash player indirmeniz gerekiyormuş şeklindeki uygulama izin bağlantısıyla cokies olarak bilgisayarımıza yerleşen bir virüsü tetikliyor. Bilgisayarınıza yerleşen facebook virüsü, tıpkı size bulaştığı yöntemli sizi aracı kullanarak diğer kullanıcılara da yayılıyor.

Yükle butonuna bastığınız anda bilgisayarınıza bulaşan virüs ilk etapta mevcut antivirüs programınızı devreden çıkartıp, daha başka virüslerin girmesine ortam hazırlamakta. Bilgisayarınıza bulaşan trojan ve virüsler keylogger özellikleri sayesinde bilgisayarınızda girmiş olduğunuz tüm klavye tuşlarını kaydederek gizli bilgilerinizin zararlı kişilerin eline geçmesine sebep olmakta.

Teknoloji Defteri olarak sizlere yapacağımız önemli uyarılardan birisi resimlerde gördüğünüz video görünümlü paylaşımların üzerine tıklamamanız.

Profilinizde belirttiğimiz paylaşımlara rastladıysanız ilgili virüs size de bulaşmış demektir. Virüsü temizlemek için facebook profil ayarlarından uygulamalar kısmında listelenen aşina olmadığınız tüm uygulamaları aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kaldırın.

facebook uygulamalar menusu

Bir önceki yazımız olan iOS 7 Bomba Gibi Geliyor (Video) başlıklı makalemizde Apple, iOS 7 ve iOS 7 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. tşkler hacı yeminle hergün kaldirmaktan bunaldiydim tüm bilmedim uygumaları kaldirdim artik gelimiyo

  2. allah razı olsun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.