Son Eklenenler
Facebook Branch’ı Satın Aldı

Facebook Branch’ı Satın Aldı

Adını duymamış olabilirsiniz ama sosyal medyaya biraz ilgisi olanların Branch adına aşina olacaklarından eminiz. Branch, dünyadaki yüzlerce sosyal medya sitesinden birisi olmasının yanı sıra, kullanıcı profili ve sohbet platformu sayesinde bazı sitelerden çok daha farklı özelliklere sahip olan Branch’ın kurucusu bir Türk. Cemre Güngör bundan tam 2 yıl önce Amerikalı iki arkadaşıyla birlikte Branch adında oluşturduğu sosyal medya sitesiyle dikatleri çekmeyi başardı. Yüzbinlerce web sitesi arasından çıtayı öyle bir aştı ki bu durum sosyal medya devi Facebook’un da dikkatini çekti. Başarılı projelere yaptığı yatırımla dikkatleri çeken Facebook bu sektördeki liderliği paylaşmaktanda rakiplerini satın alıp koltuğa daha sağlam oturmayı amaç edinmekte.

ceren gungor branch kurucusu

Bu bağlamda Twitter’dan bile yatırım alan Branch sosyal medya sitesini 15 milyon dolara satın alan Facebook gücüne güç kattı. Branch şirketinin hali hazırdaki CEO’su ve 9 kişiden oluşan geliştirici takımı bundan sonra Facebook bünyesinde çalışmaya devam edecek. Facebook’ta ilk gerçekleştirecekleri projenin Branch’a benzer bir sohbet platformu gerçekleştirmek olduğunu belirten CEO Josh Miller, sosyal medya alanındaki tecrübelerinin karşılıklı olarak geliştirilebileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Suriye Elektronik Ordusu'na Türk Hacker Darbesi başlıklı makalemizde gel babana, sea.sy hacklendi ve suriye elektronik ordusu hacklendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.