Son Eklenenler
Facebook 2017’de Kapanacak

Facebook 2017’de Kapanacak

Bu sözü ABD’de araştırma yapan uzmanlar söyledi. iStrategy Labs yetkilileri yaptıkları anket çalışmasında hızla kullanıcı kaybeden Facebook’un 3 yıl içerisinde kullanıcılarının yüzde 80’den fazlasını kaybedeceğine kesin gözüyle bakıyor. 1.3 milyar kullanıcısıyla dünya lideri olan Facebook bu günlerde hızla artan orta yaş ve üzeri kullanıcı kitlesiyle yaş ortalamasını standartların üzerine taşıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook kullanıcılarının neden siteyi terk ettiğiyle ilgili bir makale hazırlamış ve sizlere nedenleriyle bu kaçışı açıklamıştık. O araştırmayı yapan iStrategy Labs uzmanları bugün o kadar ileri gitti ki Facebook için kıyamet günü tahmininde bile bulundu. Bu araştırmayı ABD’nin ünlü üniversitelerinden Princeton Üniversitesi’de destekledi.

Üniversitede görev yapan öğretim üyelerinden John Canneralla ve Joshua Spechler’ın yaptığı araştırma sonucuna göre 2017 sonunda tamamen kapanacak. Genellikle sosyal mesya sitelerinin tıpkı çan eğirisi gibi bir ilerleme sergilediğini belirten uzmanlar 2000’li yılların başında oldukça popüler olan MySpace’in bugün adının bile anılmadığı bilgisi verildi. Tüm sosyal medya araçlarının aynı sonu paylaşacağını belirten uzmanlar Facebook’un da en geç 2020 yılında miyadını dolduracağına kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz hafta Facebook’un 2010 yılından bu yana 11 milyon genç kullanıcıyı kaybettiği de ortadayken kullanıcıların artık farklı platformlara kaydığıda bir gerçek. Facebook yetkilileri henüz bir açıklama yapmazken, şirketin farklı oluşumları bünyesine katarak kullanıcı profilini korumaya çalışacağı ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Resident Evil PC Kullanıcıları İçin Geliyor başlıklı makalemizde Resident evil 4 pc ne zaman, Resident evil 4 PC versiyonu ve Resident evil PC hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.