Facebook 2008 – 2013 Yılları Arası Kullanıcı İstatistikleri

[ads1]Sosyal medyanın dev ismi Facebook bugün sahip olduğu 1.3 milyar aktif kullanıcı ile diğer sosyal medya araçlarından daha fazla tercih edilmekte. Bu alandaki tartışmasız liderliği ile dikkatleri çeken Facebook yayınladığı grafikle 2008 – 2013 yıları arasındaki aktif kullanıcı sayılarını kamuoyuyla paylaştı. Facebook’un aktif kullanıcı sayısında ulaştığı başarı 2012 yılının ikinci çeyreğindeki 1 milyar barajını aştığı anda katlanarak devam etti. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi aylık aktif kullanıcı sayılarının ne denli yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.

California merkezli sosyal medya devi Facebook, 2008 yılının son çeyreğinde aktif kullanıcı sayısı bakımından 100 milyon seviyelerindeyken bugün aylık aktif kullanıcı sayısı tam olarak 1189 milyar kişi olarak belirtilmekte. Hizmete girdiği günden itibaren hızla büyüyen Facebook, özellikle yaklaşık 1 sene önce güncellediği mobil sürümü ile kullanıcı sayısını ikiye katlamayı başarmış görünüyor. Mobil reklam alanındaki çalışmalarına hızla devam eden şirket özellikle gelirlerinin yarısına yakın bir kısmını yalnızca mobil reklamlardan kazanıyor.

facebook kullanici sayilari

2013 yılının üçüncü çeyreğinde aktif mobil kullanıcılarının sayısı 874 milyon olan Facebook bundan tam iki yıl önce bu sayıyı 376 milyon olarak açıklamıştı. Yalnızca iki yıl içerisinde yüzde 245’lik bir artış kaydeden şirket aynı oranda gelirlerinde de artış yaşadı. Facebook’un en büyük rakibi olarak kabul edilen Twitter’da ise durum çok daha farklı. 2013 yılının ilk 6 ayında aktif kullanıcı sayısı olarak 218 milyon kişinin ziyaret ettiği site 2013 sonunda 400 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşacak gibi görünüyor.

Kaynak: Webrazzi

Bir önceki yazımız olan Twitter Halka Arz Edildi, Veriler Şaşırtıcı başlıklı makalemizde Twitter halka arz edildi, Twitter hisseleri ve Twitter hisselerinin durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!