Son Eklenenler
Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük Hacklendi

Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük Hacklendi

Adından da anlaşılacağı gibi sözlük görünümlü fakat içerisinde milyonlarca abuk sabuk yazı ve yorumun bulunduğu, özellikle işi gücü savsata olan gençlerin şuursuz yazılarının yayınlandığı platformlardan ikisi Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük dün akşam Hackerlar tarafından hacklendi. Özellikle Milliyetçilik, İslamiyet ve Peygamberler ile alay eden yazı ve yorumların bolca bulunduğu web sayfası inci sözlük ve ekşi sözlük, küfür ve hakaretlere dayanamayan Türk ve islami bir hacker grubunca hacklendi. Ana sayfalarına “Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız” şeklinde mesaj bırakan hacker grubu, site ve yönetiminin hakaret ve yalanlara devam etmesi durumunda saldırılarının artarak devam edeceğini söyledi. H.z. Muhammed‘e yapılan hakareti karşılıksız bırakmayan hackerların hiçbir küfür ifadesi kullanmaması oldukça ilginçti.

Özellikle gençler tarafından rağbet gören ekşi sözlük ve inci sözlük fuzuli bilgi lügatı olarak internet aleminde nam yapmıştı. Son derece açık ve küfürlü yorumların bulunduğu bu platformun uyarı alması Türk internet kullanıcılarının adına iyi oldu. Siteyi birkaç saat kullanıma kapatan Hackerlar sitenin hack görüntülerini internette dağıttı. Site yönetiminin şaşkınlık içerisinde izlediği bu olaydan yaklaşık 2 saat sonra site yine normal yayın akışına devam etti. Hackerların ekşi ve inci sözlük ana sayfalarına bıraktığı metin ise şu şekilde:

“Hoşgörü: Başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. “

“Hz. Muhammed adına açılan ve hakaret içeren mesajlarınızı unutmadık. Utanmazmısınız ki bizim adını bile ağzımıza alırken haya ettiğimiz o peygambere hakaret etmeye. İçinizde küfrü fazlası ile hak etmiş olanlar olmasına rağmen küfür etmeyeceğim çünkü ben sizin o hakaret ettiğiniz peygamberin bize bildirdiği Allah’tan korkarım. Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız”

Bir önceki yazımız olan 29 Bilim Adamı Aynı Karede Fotoğraflandı başlıklı makalemizde 29 bilim adamı fotoğraf, bilim adamları ve dünyanın en başarılı bilim adamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.