Dünyanın İlk Cep Telefonu 1938 Yılında İcat Edilmiş

1938 yilinda ilk cep telefonu 2Geçtiğimiz günlerde internete bomba gibi düşen bu görüntüde bir kadının eli kulağında cep telefonuna benzer bir cihazla konuştuğunu farkeden uzmanlar konuyu derinlemesine araştırarak sonuca ulaştı. Youtube‘de yayınlanan bir videodan yola çıkarak cihazın Massachusetts’de 2. dünya savaşı öncesi iletişim ürinleri üreten bir fabrikada üretildiğini tespit etti. Videodan da anlaşılacağı gibi o dönemin kıyafetleriyle dolaşan kadının cep telefonuna benzer bir cihazı kulağına götürerek konuşma yaptığını söyledi. Youtube‘de ki bu videoda telefonla konuşan kadının torununun söylediğine göre videoyu izledikten sonra büyük annesine o dönemde cep telefonu olup olmadığını sorduğu ve büyük annesinin o dönemi gayet net hatırlayarak, çalıştığı fabrikanın kablosuz iletişim teknolojisiyle ilgili denemeler yaptığını ve birkaç hafta boyunca fabrikada çalışan 8-10 bayana protatip olarak ürettikleri cihazları dağıtıp kullandırdıklarını söyledi.

1938 yilinda ilk cep telefonu

O dönemde 17 yaşında olduğu belirtilen Gertrude Jones adındaki kadının torunundan başka hiçkimse tarafından bir doğrulama gelmemesine karşın aynı dönemde aynı fabrikada çalışan kişiler, fabrikanın kablosuz telefon denemeleri yaptığını fakat sonuç olarak bir cihaz ortaya koyamadıklarını belirtti.

Time Traveler 1938 Film adlı video ile youtube’da binlerce kişi tarafından izlenen videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Gençlik Formülü Bulundu başlıklı makalemizde Gençleştirici hap, gençlik hapı ve genlik formüllü hap hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Eklenenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Soruyu Yanıtlayınız * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yeniliklerden haberdar olun!